Znana finalista 3. memoriala Matjaža Natka

ELE 8. september, 2006
220
V Športni dvorani Šoštanj ta vikend poteka mednarodni košarkarski turnir v spomin na dolgoletnega igralca, trenerja in košarkarskega zanesenjaka iz Šaleške doline, Matjaža Nateka. Na prvi tekmi turnirja sta se pomerili ekipi Zlatoroga in Heliosa. Po krajšem ...

ZNANA FINALISTA 3. MEMORIALA MATJAŽA NATKA

V Športni dvorani Šoštanj ta vikend poteka mednarodni košarkarski turnir v spomin na dolgoletnega igralca, trenerja in košarkarskega zanesenjaka iz Šaleške doline, Matjaža Nateka. Na prvi tekmi turnirja sta se pomerili ekipi Zlatoroga in Heliosa. Po krajšem programu v spomin na Matjaža Natka pa sta se občinstvu predstavili še  ekipa gostov iz Celovca in domača ekipe.

Drugi dan turnirja bo ob 18. uri tekma za tretje mesto med ekipama Zlatorog Laško in Kelag Wörthersee Piraten  ter ob 20. uri tekma za prvo mesto med ekipama Elektra Esotech in Helios iz Domžal.

ZLATOROG LAŠKO – HELIOS DOMŽALE 70:90
Športna dvorana Šoštanj, gledalcev 200, sodniki: Petek (Maribor), Rodič (Celje) in Hočevar (Polzela).

Zlatorog Laško: Globovnik 6, Stojakoviæ 13, Nuhanovič 9, Brčina, Maček 8, Mali 19, Koštomaj 2, Horvat, Čumič, Ingram 10 in Vrečko 3.

Helios Domžale: Dončič 9, Janža 8, Zalokar 11, Troha 9, Krejič 10, Pavič 22, Ambrož, Zagorc 7, Korošec, Močnik 4 in Lashkevich 10.

Prosti meti: Zlatorog Laško 24/58 (41%), Helios Domžale 30/49 (61%).
Met za dve točki: Zlatorog Laško 18/40 (45%), Helios Domžale 23/38 (60%).
Met za tri točke: Zlatorog Laško 6/18 (33%), Helios Domžale 7/11 (63%).
Skoki: Zlatorog Laško 27, Helios Domžale 32.
Osebne napake: Zlatorog Laško 30, Helios Domžale 27.

Varovanci Memija Bečiroviča so srečanje z Laščani izjemno slabo začeli, saj so v 6. minuti zaostajali že s 16 : 4. Po minuti odmora in nekaj menjavah so se zbrali, do konca prve četrtine znižali razliko na osem točk, v drugem delu pa so prek bivšega "Šoštanjčana" Krejiča in z dobro kolektivno igro najprej ujeli ekipo Zlatoroga, nato pa prevzeli vodstvo, ki ga do konca srečanja niso več spustili z rok.

V drugem delu so ga samo še poviševali, najvišja razlika je bila v 38. minuti, ko so Domžalčani vodili že za 26 točk in se tako brez večjih težav uvrstili v finale turnirja.

Statistika tekme Zlatorog Laško - Helios Domžale!

ELEKTRA ESOTECH : KELAG WÖRTHERSEE PIRATEN (A) 78:45

Elektra Esotech: Dobovičnik, Mravljak, Bujan, Ručigaj 8, Matijevič, Nedeljkovič 20, Jeršin 12, Hostnikar 3, Goršek 7, Čmer, Pojatina 11 in Mihalič 17.
Kelag Wörthersee Piraten: Schaal, Husanovič 8, Shavies 11, Gavran 4, Kuttnig 2, Buggelsheim 2, Clarkson 6, Mahalbasič, Breithuber in Grum 12.

Prosti meti: Elektra Esotech 16/49 (32%), Kelag Wörthersee Piraten 16/49 (32%).
Met za dve točki: Elektra Esotech 25/40 (62%), Kelag Wörthersee Piraten 16/42 (38%).
Met za tri točke:  Elektra Esotech 4/14 (28%), Kelag Wörthersee Piraten 0/7.
Skoki: Elektra Esotech 27, Kelag Wörthersee Piraten 25
Osebne napake: Elektra Esotech 26, Kelag Wörthersee Piraten 42.

Košarkarji Elektre Esotecha so se v dobri luči predstavili domačim gledalcem. Srečanje z ekipo 1. A avstrijske lige so sicer začeli nekoliko nervozno in dovolili gostom, da povedejo s 6 : 0, vendar so se hitro zbrali in preko novincev v ekipi Pojatine, Mihaliča in Jeršina prevzeli pobudo, prvič povedli s 17 : 15 in nato imeli pobudo celotno srečanje.

Poleg omenjenih je dobro igral tudi Nedeljkovič, izkazali pa so se tudi mladi domači igralci, ki se zaenkrat še kalijo v članski ekipi, vendar so pokazali, da bo lahko trener kmalu resno računal tudi na njih. Šoštanjčani so vodili že z več kot 30 točkami razlike, tako da je lahko trener Bojan Lazič dal priložnost prav vsem.

Statistika tekme Elektra Esotech - Kelag Worthersee Piraten!