Zmagovalen vikend za mlajše selekcije KK Elektra.

ELE 27. september, 2010
210

Ta vikend je bil res zmagovalen za vse mlajše selekcije KK Elektra. Zmage v svojih kategorijah so dosegli mlajši pionirji U12, starejši pionirji U14, Kadeti A U16 in mladinci U18.

Sobota 25.09.2010 v SL Konjicah, mlajši pionirji U12, 1 SKL

MIKI šPORT Konjice : Elektra 39:44

(7:26,21:7,11:11)

Strelci:
Miki šport: Novak 3, PM 1/2, Kavc 5, PM 1/2, Kolar B. 21, PM 5/8,Gram 8, Kolar 2

Elektra: Rojnik 10, PM 0/7,Kosi 13, PM 1/6, Stropnik 12, Vučina 2, PM
0/2, Zrimšek 4, Žnidar Petelinšek 2, Založnik 1, PM 1/2

Dobro igro je prikazal Andraž Stropnik.

Naslednjo nedeljo 3.10.2010 bo turnir v šoštanju, kjer se bo odigralo 9. in 10. kolo, ki bosta odločala o uvrstitvi med 6 najboljših ekip v Sloveniji.

Nedelja 26.9.2010 v šoštanju, starejši pionirji U14, 1 SKL

Elektra A   :   Zasavje   105 : 55
(33:14, 20:15, 23:14, 29:12)

Strelci
Elektra: Petek 16 (2:2), Mevc 22 (4:4), Lenko 3 (1x3), Bukovič 12 (0:1), Kosi
J. 10 (2:4), Kosi T. 2, Andrejc 7 (1:2), Podgoršek 8 (0:1), šlutej 6, špegel 19 (1:2)

PRO TEK ZASAVJE: Mlakar 13 (1x3), Hribovšek 1 (1:6), Barič 9 (3:4), Kmet 2, Virant 2, štibernik 28 (6:12)

Košarkarji Elektre so popolnoma nadigrali nasprotnike in vodili že z večjo razliko, a je domači trener v zadnji četrtini v igro poslal poslal tudi igralce iz klopi, ki pa so prav tako uspešno odigrali.

1/2, Sedonja 3, PM 0/4, Lebar 3, 1x3, Klemenčič 4

Domača ekipa je 4 minute do konca že vodila s 26 točkami razlike, nato pa so dobili priložnost še vsi starejši pionirji. Najbolj se je izkazal Tjaž špegl,  ki je kljub dokaj resni poškodbi stopala, stisnil zobe in prispeval pomemben delež k prvi prvenstveni zmagi.

Nedelja 26.9.2010 v šoštanju, mladinci U18, 1 SKL

Elektra šoštanj   :   Radenska Creativ   53 : 49

( 13:16, 12:13, 12:9, 16:11)

KK Elektra: Letonje, Zrimšek, Tratnik 21 ( 1x3 ), Glavač 2, Hasič 7 ( 1x3 ), Puc, Lesnjak 5, špegel 4, Nikič, Gavrič 14, Zakeršnik,  Martinovič.

KK Radenska Creativ: Hercan 18 ( 1x3 ), Bilič J. 7, Kalamar, šiftar 5 ( 1x3 ), Ulaga 10 (  1x3 ), štihec 4, Bilič M. 2, Kerec, Kotnik, Čosič 3.

V izjemno napeti in izenačeni tekmi, kjer so večji del tekme vodili gostje, je zmago slavila domača ekipa, ki se je v tisti pravi luči pokazala v zadnji četrtini tekme, kjer je z odlično obrambo in pametnimi napadi prešla v prednost in po zaslugi Blaža Tratnika, ki je zadel bržkone odločilno polaganje in odločilne proste mete na koncu tekme, zasluženo premagala ekipo Radenske. Odlično igro je poleg že omenjenega Blaža Tratnika, ponovno odigral tudi Aleksander Gavrič.

Izjava Dušana Maličeviča - trenerja mladincev KK Elektra;
Ja, strinjal bi se z gostujočim trenerjem, da je bila tekma na nizkem nivoju! Vse preveč začetniških napak in slabo sodelovanje igralcev. Delno sem zadovoljen z igro v obrambi. Čaka nas še veliko dela, a ko bomo kompletni bo lažje!