Zlatorog Laško premočen za Elektro Esotech

ELE 20. december, 2007
224
Zlatorog je zabeležil šesto zmago v zadnjih sedmih tekmah, tako da z izkupičkom 9-2 ostaja na tretjem mestu lige UPC Telemach, Elektra Esotech pa je doživela tretji zaporedni poraz in s skupno šestim neuspehom zdrsnila pod 50-odstotno učinkovitost.

11. krog lige UPC Telemach

Zlatorog Laško : Elektra Esotech 83:63 (23:8, 20:25, 21:14, 19:16)

Laško - Dvorana Tri lilije, gledalcev 300, sodniki: Petek (Maribor), Horvat, Javor (oba Ljubljana).

Zlatorog Laško: Strnad 6, Mašiæ 4 (2:2), Smajloviæ 4 (0:1), Horvat 10 (2:2), Jelesijeviæ 11 (2:2), And. Maček 8 (2:2), Mali 10 (6:7), Anž. Maček 1 (1:2), Dimec 2, Nuhanovič 13 (5:5), Harris 12 (3:5), Kos 2.

Elektra Esotech: Dobovičnik 2, Ličartovsky 6, Kunc 16 (2:2), Vrečko 4 (1:2), Jeršin 10, Vidovič 3, Goršek 4, Šimunič 9 (5:6), Bubnič 9 (3:4).

Gostje so potrebovali celih šest minut igre, da so dosegli prvi koš na tekmi, medtem pa je bil Zlatorog že pri 14 točkah. Ob koncu prvih desetih minut je bil rezultat 23:8 in verjetno ni nihče v dvorani Tri lilije pričakoval, da bo tekma v nadaljevanju še relativno tesna. Toda gostje so se na začetku drugega polčasa približali na 46:40, tako da so morali gostitelji znova zaigrati na vso moč. Vprašanje zmagovalca so rešili do konca tretje četrtine (64:47), v zadnjem delu pa so le potrdili pričakovani in zasluženi dve točki.

Laščani bodo v naslednjem krogu znova gostitelji, in sicer 22. decembra Luki Koper, Šoštanjčani pa se bodo dan kasneje mudili na gostovanju v Škofji Loki.

Statistika tekme!

Izjavi po tekmi:

Damjan Novakoviæ, trener Zlatoroga: "Sanjskemu začetku je sledil pričakovan padec v igri in ritem smo znova ujeli šele z bolj agresivno obrambo. Zadnje minute su bile podobne že skoraj tekmi mladincev, Gašper Kos in Anže Maček pa sta naposled dosegla svoje prve prvoligaške točke."

Ivan Stanišak, trener Elektre Esotech: "Tekmo smo začeli slabo, kar je moštvo Zlatoroga hitro kaznovalo in si priigralo visoko prednost. Do konca polčasa smo sicer razliko zmanjšali na 10 točk ter nato na začetku druge polovice dvoboja celo na šest. Naprej pa, žal, ni šlo."