Žiga Mravljak s trojko odločil zmagovalca

ELE 14. december, 2008
203
Košarkarji Elektre Esotecha so dosegli prvo zmago v gosteh v tej sezoni in tako prekinili niz dveh porazov, TCG Mercator pa je vknjižil že četrti zaporedni poraz in po dolgem času zdrsnil v spodnji del razpredelnice.
 TCG Mercator : Elektra Esotech 64:70

Škofja Loka - Dvorana OŠ Poljane, gledalcev 300, sodniki: Poljanšek (Žiri), Kolar (Ig), Rener (Koper).

TCG Mercator: Murič 8, Mezek 5, Finžgar 15 (3:4), Mulaliæ 15 (2:2), Juleviæ 15 (5:6), Nicaj 6.

Elektra Esotech: Horvat 2, Mravljak 5, Novak 11 (1:2), Sjekloča 15 (3:4), Ivanovič 14 (6:9), Lekič 2 (2:2), Æup 16 (2:3), Carr 5 (1:1).

Kot je po tekmi povedal domači strateg Matic Vidic, je imela njegova ekipa nekaj priložnosti za preobrat, ki pa jih ni znala izkoristiti, tako da so gostje na koncu zasluženo slavili zmago. Mislil je predvsem na zaključne minute, oziroma bolj natančno pri rezultatu 63:65 slabih 100 sekund pred iztekom časa. Tekma je bila tedaj povsem odprta, vse upe domačih pa je že v naslednjem napadu pokopal 21-letni branilec Žiga Mravljak, ki je zadel trojko za vodstvo s petimi točkami prednosti.

TCG Mercator bo v 12. krogu (20. 12.) gostoval na Polzeli, Elektra Esotech pa bo znova gostovala, in sicer v Novi Gorici.

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI

Matic Vidic, trener TCG Mercatorja: "Medlo smo začeli srečanje, gostujoča ekipa je povedla, mi pa smo jo celo tekmo lovili. Imeli smo nekaj priložnosti za preobrat, ki pa jih zaradi različnih vzrokov nismo izkoristili in gostje so zasluženo slavili zmago."

Borut Cerar, trener Elektre Esotech: "Kljub temu, da je bila moja ekipa cel teden poškodovana in prehlajena, so se fantje zbrali in odigrali tako kot znajo. Upam in želim, da bi moji igralci zdržali ta visok ritem tekmovanja.