Žiga Mravljak bo odslej nove izkušnje nabiral v KK Krka

ELE 27. februar, 2013
Žiga Mravljak bo odslej nove izkušnje nabiral v KK Krka

Žiga Mravljak je pravi otrok Elektre. Svojo športno pot kot igralec je začel prav v Elektri in se nato za nekaj časa pridružil mladinskim selekcijam iz Laškega in se v sezoni 2006/07 vrnil v svoj matični klub. Nato si je kot posojen igralec nekaj časa nabiral izkušnje v 1. B ligi in sicer v ekipah Medvode, Maribor Branik in Grosuplje.

Ponovna vrnitev, tokrat kot trener, v KK Elektra je sledila v letu 2011. V sezoni 2011/12 in letošnjo sezono je opravljal delo pomočnika trenerja članske ekipe in delo trenerja za fizično pripravo. V letošnji sezoni pa tudi delo trenerja mladinske ekipe, s katero se je uvrstil med najboljših 8 ekip v državi. Žiga Mravljak se je izkazal kot izjemno ambiciozen, marljiv in košarki zavezan trener. Svoje delo v KK Elektra je Žiga opravljal z veliko odliko.

25-letni trener, ki je tudi študent Fakultete za šport v Ljubljani, je pred dnevi prejel mamljivo ponudbo KK Krka, kjer ga je za svojega pomočnika želel imeti trener članske ekipe Gašper Potočnik, s katerim sta uspešno sodelovala že v Elektri v sezoni 2011/12. Ponudba sicer za KK Elektra ni prišla ob najboljšem trenutku, a pomeni za Elektro in Žigo Mravljaka veliko priznanje. Žigo Mravljaka zato nismo ovirali in smo se mu zahvalili za njegovo izjemno delo ter z njim sporazumno prekinili pogodbo. V njegovi nadaljevanju trenerske kariere mu želimo veliko novega znanja, izkušenj in športne sreče.

Ob odhodu v KK Krka je trener Žiga Mravljak izjavil:

"Košarkarskemu klubu Elektra in vsem vodilnim v klubu, bi se najlepše zahvalil za ponujeno priložnost in izkazano zaupanje na področju trenerskega dela v preteklem letu in pol. Prav tako bi se želel zahvaliti vsem igralcem tako mladinske ekipe, kot tudi članske ekipe KK Elektra in poudariti, da vsakega od njih izredno spoštujem in sem vesel da sem lahko sodeloval z njimi. Zahvale gredo tudi sedanjemu glavnemu trenerju Sebastjanu Krašovcu, ki je z velikim odobravanjem in razumevanjem sprejel mojo odločitev.   V Elektri smo skupaj doživeli vzpone in padce, vendar pa bi naše sodelovanje opisal kot zelo pozitivno.   Morda je ponudba prišla v nekoliko nepravem trenutku, predvsem v smislu faze tekmovanja tako pri članih, kot tudi mladincih v KK Elektra, vendar pa sem mnenja da je to priložnost, ki se morda ponudi enkrat v življenju in takrat jo je treba zagrabiti z obema rokama.   V KK Krka so mi omogočili odlične pogoje pogoje za delo in že samo dejstvo, da je Krka aktualni državni prvak govori o tem kakšen izziv je to zame in hkrati velika priložnost za nova dokazovanja, ter moj nadaljnji razvoj na trenerskem  področju.   KK Elektra pa želim čim boljše rezultate in seveda čim več zmag tudi v prihodnje!"