ZAKLJUČEN 2. BOŽIČNO - NOVOLETNI TURNIR

ELE 27. december, 2019
278
S finalno tekmo med ekipama ELEKTRA ŠOŠTANJ in CEDEVITA OLIMPIJA A je zaključen 2. Božično - novoletni turnir. Drugi dan turnirja so se pomerile ekipe v starostni kategoriji U17, AKK BRANIK A, CEDEVITA OLIMPIJA A in ELEKTRA ŠOŠTANJ. Vse tri ekipe se že dobro poznajo iz 17. memoriala Matjaža Natka, ki smo ga izvedli septembra letos, hkrati pa se borijo tudi za čim boljšo uvrstitev v 1. SKL.
Tokratni turnir sta odprli ekipi ELEKTRA ŠOŠTANJ in AKK BRANIK A. Po odlični uvodni četrtini BRANIKa je ELEKTRA do polčasa stvari prevzela v svoje roke in na oddih odšla z desetimi točkami prednosti 51-41. V nadaljevanju je prednost znašala že 17 točk, a so gostje ujeli priključek in ogrožali vodstvo domačih vse do 37. minute srečanja, ko so se z dvema zadetima metoma iz razdalje in dobrimi obrambami, domači le odlepili na varnih 10 točk razlike. Srečanje je dobila ekipa ELEKTRA ŠOŠTANJ z 88-77. Drugo tekmo sta odigrali ekipi CEDEVITA OLIMPIJA A in AKK BRANIK A. Tekma je bila izenačena vse do rezultata 19-19, nato pa so se Ljubljančani, po delnem rezultatu 10-0 odlepili in nasprotniku niso več pustili upanja na zmago. Razlika se je večala iz minute v minuto, rezultat pa se je na koncu ustavil pri 102-72. V finalni tekmi sta se pomerili ekipi ELEKTRA ŠOŠTANJ in CEDEVITA OLIMPIJA A. Obe ekipi sta čvrsto začeli srečanje, domači fantje pa so se precej enakovredno kosali z renomiranim nasprotnikom vse do polčasa 35-41. V drugem polčasu so gostje prevzeli vajeti v svoje roke in vztrajno večali razliko. Tekma se je končala v korist CEDEVITE OLIMPIJE A z rezultatom 65-88. rezultati: ELEKTRA ŠOŠTANJ - AKK BRANIK A            88-77 CEDEVITA OLIMPIJA A - AKK BRANIK A         102-72 ELEKTRA ŠOŠTANJ - CEDEVITA OLIMPIJA A   65-88 razvrstitev: 1. mesto CEDEVITA OLIMPIJA A 2. mesto ELEKTRA ŠOŠTANJ 3. mesto AKK BRANIK Turnir je potekal v pravem športnem vzdušju. Veseli smo, da vsako leto znova uspemo na svoje turnirje privabiti najkvalitetnejše domače ekipe. Za sodelovanje se zahvaljujemo KK NazarjeHopsi PolzelaAKK Branik in Cedevita Olimpija Ljubljana