ELE 28. december, 2009
Zakaj bi darovali državi?

Slovenska zakonodaja s področja davkov omogoča vsem državljanom, da del obračunane dohodnine namesto državnemu proračunu namenijo izbrani organizaciji, ki deluje v javno dobro. Med temi organizacijami je tudi Košarkarski klub Elektra ki vsa zbrana sredstva iz tega naslova namenja za aktivnosti mladih košarkarjev.

Zakaj bi darovali državi?

Po podatkih davčne uprave se je v lanskem letu zgolj 1/4 državljanov odločila darovati do 0,5% svoje dohodnine izbrani organizaciji (v nasprotnem primeru ta del dohodnine pripada državi).

V kolikor bi želeli brez dodatnih finančnih obveznosti podpreti aktivnosti mladih v Košarkarskem klubu Elektra, potem izpolnite že pripravljen obrazec s svojimi podatki in ga podpišite. Izpolnjen in podpisan obrazec posredujete vašemu davčnemu uradu.

OBRAZEC ZA NAMENITEV DELA DOHODNINE KK ELEKTRI