Zagorje Banka Zasavje : Elektra Esotech 68:81

ELE 27. marec, 2006
199
Zagorje – Košarkarji Zagorja so proti Elektri Esotechu začeli obetavno, po izenačenju na 7:7 pa je sledilo obdobje izenačene igre. V 2. četrtini so gostje za hip prevzeli igro v svoje roke, povedli s 30:23, a so se ...

Delo.si, 27.3.2006:

Zagorje Banka Zasavje : Elektra Esotech 68:81 (54:62, 40:36, 19:17)

Dvorana v Zagorju, gledalcev 200, sodniki Strnad (Lj), Valič (Preddvor) in Petek (Mb).Zagorje Banka Zasavje: Turk 8 (2:2), Zagorc 10 (5:8), Rituper 4, Čeman 5, B. Novak 18, Japič 23 (9:10);

Elektra Esotech: Dobovičnik 4, Rošer 6 (2:2), Nedeljkoviæ 14 (0:3), Vidovič 19 (7:7), Čmer 13 (7:10), Nuhanovič 13 (1:1), N. Ivanoviæ 12 (6:8).

Vidovič postavil piko na i

Zagorje – Košarkarji Zagorja so proti Elektri Esotechu začeli obetavno, po izenačenju na 7:7 pa je sledilo obdobje izenačene igre. V 2. četrtini so gostje za hip prevzeli igro v svoje roke, povedli s 30:23, a so se bankirji hitro odzvali in odgovorili z nizom 11:0. V nadaljevanju je trener Dušan Hauptman vrnil v igro organizatorja igre šoštanjske ekipe Miho Čmera, ki je razigral soigralce. Elektra si je proti koncu 3. četrtine priigrala že 12 točk naskoka (47:59), kar jim je zadostovalo za zadnjo četrtino. V kateri so domači po peti osebni napaki Čmera sicer uspeli zagrozili (62:64), vse dvome pa je z dvema zaporednima trojkama razblinil Marjan Vidovič (62:73).

Sandi Krofl, trener Zagorja BZ: »V prvem polčasu smo se še dokaj enakovredno kosali z Elektro, v tretji četrtini pa smo naredili preveč napak, kar je kakovostni tekmec znal izkoristiti.«

Dušan Hauptman, trener Elektre Esotecha: »Pričakovali smo težko tekmo, kajti igra Zagorja nam nikakor ne ustreza. V 2. polčasu se nam je le uspelo odlepiti in po zaslugi večjega števila razpoloženih igralcev tudi zmagati. Zagorje je zagotovo boljša ekipa, kot bi lahko sklepali po položaju na lestvici.«