Visok poraz Laščanov

ELE 16. marec, 2006
194
Po začetnem vodstvu gostov z 8:3 je domači trener Dušan Hauptman hitro reagiral z minuto odmora, v nadaljevanju pa je odlično delovala naveza Čmer-Nuhanoviæ, tako da so Šoštanjčani prvič povedli z 21:20 in vodstva niso več spustili iz rok. Še naprej so zelo bojevito igrali v obrambi in sproščeno ter kolektivno v napadu. Z delnim izidom 18:2 so povedli z 39:22. Dodatne težave oslabljenim Laščanom je povzročila četrta osebna napaka Finžgarja že v 17. minuti.

EKIPA, KOŠARKA,

22. krog 1. A SKL

Elektra - Piv. Laško 93:74 (75:49, 50:36, 27:22)

Šoštanj - Športna dvorana. 400 gledalcev. Sodniki: Boltauzer (Maribor), U. Kolar (Golo) in Žebeljan (Maribor).

Elektra: Dobovičnik, Bruči, Rošer 3 (3:3), Nedeljkoviæ 4 (4:4), Mali 22 (6:6), Vidovič 19 (4:5), Čmer 7 (1:1), Nuhanoviæ 19 (5:7), Ivanovič 19 (4:4).

Pivovarna Laško: Jevðiæ 9 (2:2), Strnad 9 (2:3), Kunc 6 (4:5), Finžgar 9, Globovnik, Ičaki 13 (2:4), Koštomaj 15 (2:3), McMillian 13 (1:3).

Prosti meti: Elektra 27:30, Pivovarna Laško 13:20.
Met za tri točke: Elektra 8:17 (Vidovič 5, Mali 2, Ivanovič), Pivovarna Laško 7:25 (Finžgar 3, Jevðiæ, Strnad, Ičaki, Koštomaj).
Osebne napake: Elektra 20, Pivovarna Laško 22.
Skoki: Elektra 31 (25 + 6), Pivovarna Laško 26 (16 + 10).
Elektra: Rošer 3, Nedeljkoviæ 3.5, Mali 5, Vidovič 4.5, Čmer 4, Nuhanoviæ 4.5, Ivanovič 4.
Pivovarna Laško: Jevðiæ 3, Strnad 3, Kunc 2.5, Finžgar 3, Ičaki 3, Koštomaj 3, McMillian 4.

Po začetnem vodstvu gostov z 8:3 je domači trener Dušan Hauptman hitro reagiral z minuto odmora, v nadaljevanju pa je odlično delovala naveza Čmer-Nuhanoviæ, tako da so Šoštanjčani prvič povedli z 21:20 in vodstva niso več spustili iz rok. Še naprej so zelo bojevito igrali v obrambi in sproščeno ter kolektivno v napadu. Z delnim izidom 18:2 so povedli z 39:22. Dodatne težave oslabljenim Laščanom je povzročila četrta osebna napaka Finžgarja že v 17. minuti. Domači so odlično nadaljevali tudi v drugem polčasu, po peti trojki Vidoviča so vodili že s 70:47, najvišjo prednost pa so dosegli v 37. minuti, ko je bilo 89:60. V zaključku tekme sta oba trenerja dala priložnost tudi mlajšim igralcem in razlika je nekoliko padla.

Dušan Hauptman, trener Elektre: "Uspelo nam je pozabiti na visok poraz proti Heliosu in popraviti vtis. Od začetka smo dobro igrali obrambo, zmagali pa smo tudi zato, ker smo strelce gostov uspeli ustaviti pod njihovim povprečjem."

Boško Djokiæ, trener Pivovarne Laško: "Razočaran sem nad pristopom svoje ekipe in presenečen nad obrambo Elektre."