Veteranski košarkarski turnir

ELE 21. november, 2009
199

V Športni dvorani Šoštanj je danes (sobota, 21.11.2009) potekal 1. veteranski košarkarski turnir za pokal mesta Šoštanj. Zaradi odpovedi ene izmed veteranskih ekip so organizatorji, da bi turnir lahko izvedli, povabili k ...

1. veteranski košarkarski turnir za pokal mesta Šoštanj

V Športni dvorani Šoštanj je danes (sobota, 21.11.2009) potekal 1. veteranski košarkarski turnir za pokal mesta Šoštanj. Zaradi odpovedi ene izmed veteranskih ekip so organizatorji, da bi turnir lahko izvedli, povabili k sodelovanju mlajše veterane kluba. Ti so priložnost dobro izkoristili in na turnirju zasluženo osvojili prvo mesto.

1.tekma:
Veterani Elektra: Veterani Elektra mladi  73:90
Veterani Elektra:Dumbuya (7), Loskošek (6), Vukelič (cap), Hlastec, Divjak, Rotovnik (24), Plešej (14), Pečovnik (11), Purnat
Veterani Elektra mladi: Sposojevič (3), Joldič (4), Rizman J. (16), Tajnik (21), Rizman V (15, cap), Halilovič (15), Supič (13)

Prva tretjina je bila izenačena, ekipe sta se izmenjavale v vodstvu. Kmalu so mlajši veterani naredili razliko, ki so jo potem držali in povečevali do konca tekme. Tekmo so zasluženo zmagali.

2.tekma:
Veterani Elektra mladi: Kočevje  105:67
Veterani Elektra mladi: Spasojevič (3), Supič (7), Joldič (17), Rizman J. (22), Tajnik (30), Rizman V. (14) , Halilovič (14)
Kočevje: Smole, Grgorič (4), Štefanec (2), Malnar (12), Breznik (10), Ambrožič, Udrih (8), Mavrič (12), Lesjak (6), Khvedžič (13)

Mladi Elektra so si hitro nabrali precej veliko prednost, ki jo tudi zelo izkušeni igralci Kočevja v drugem polčasu niso mogli nadoknaditi. Veterani Elektra mladi so tako visoko zmagali.

3.tekma:
Veterani Elektra: Kočevje  62:70
Veterani Elektra: Dumbuya (5), Leskošek (6), Vukelič, Hlastec (7), Purnat (12), Divjak (3), Rotovnik (24), Plešej (3), Pečovnik (2)
Kočevje: Smole (2), Grgorič (3), Štefanec (5), Mavrič (5), Lesjak (5), Malnar (4), Ambrožič, Kahvedžič (22), Breznik (13), Udrih (11)

Prvo četrtino so igralci domače ekipe začeli zelo dobro in si priigrali vodstvo 10:2. Koæevje je strnilo svoje vrste in v drugi četrtini naredilo preobrat, saj so jo dobili z razliko devetih točk in odšli na polčas z vodstvom štirih točk (35:39). Tretja četrtina je bila zelo izenačena, razlika pa je ostala štiri točke za goste. S preudarno igro in dobro postavitvijo je Kočevje uspelo obdržati prednost do konca in zasluženo zmagati z osmimi točkami razlike

Končni vrstni red:

1. Veterani Elektra mladi
  2. Kočevje
  3. Veterani Elektra

Veterani Elektre se za podporo pri izvedbi turnirja zahvaljujemo Krajevni skupnosti Šoštanj in podjetju ADD IT solutions iz Ljubljane, poslovna enota Velenje.