V zadnji četrtini gostje strli odpor Elektre

ELE 2. februar, 2015
240

V soboto, 31.01.2015 se je v šD šoštanj odigrala tekma 16. kola Lige Telemach v kateri sta se pomerila Elektra in Grosbasket. Po zelo izenačenih prvih treh četrtinah so v zadnjih desetih minutah na igrišču prevladali gostje in domov odšli z deveto zmago v letošnji sezoni.

Tekma se je začela zelo izenačeno. Obe ekipi sta odigrali solidno tako v obrambi kot v napadu. Gostje so prvo četrtino dobili, a v drugi bili za nekaj točk slabši in na polčas sta ekipi odšli z izidom 28:29. Vse je kazalo na zelo nizek končni rezultat, vendar sta obe ekipi v tretji četrtini nekaj krat zadeli z razdalje in v tem delu tekme dosegli po 20 točk. Vsem v dvorani je bilo jasno, da bo o zmagovalcu odločila zadnja četrtina. Elektra, ki letos še ni našla pravega recepta za zmago, se je skozi prve tri četrtine več kot dobro kosala z nasprotnikom, a na koncu je izkušenejša ekipa Grosbasketa z nekaj uspešnimi akcijami naredila razliko, ki je do konca tekme niso več izpustili iz rok. Tudi tokrat je Elektra bila zelo blizu prvi letošnji zmagi, ki pa ji je na koncu žal ušla iz rok.

Izjava trenerja Kobaleta:"Tekma je bila 32 minut izenačena, nato pa enostavno nismo zdržali. Poznala se nam je odsotnost našega prvega organizatorja igre Urbana Bukoviča. Grosbasket je zasluženo zmagal."

Elektra šoštanj : Grosbasket 64:77 (15:19, 13:10, 20:20, 16:28)

Strelci za Elektro: Malus 20, Brčina 12, Kosi J. 9, Zagorc 8, Bajramliæ 6, Lekiæ 5, Bukovič 4

Naslednja domača tekma naših članov bo že naslednjo soboto, 07.02.2015, ko se bodo v domači dvorani v šoštanju ob 19.00 uri pomerili z lokalnimi rivali Hopsi iz Polzele!