V uvodnem krogu Lige Telemach Elektra izgubila v Laškem

ELE 20. oktober, 2012
225

V Laškem je Elektra tekmo izgubila predvsem zaradi velikega števila izgubljenih žog in zgrešenih prostih metov. Zlatorog je bil zrel za poraz, a žal Elektra tega ni znala izkoristiti. Odlično tekmo sta odigrala predvsem novinca v dresu Elektre, David Collins (14 točk, 15 skokov, 3 blokade) in Simo Atanackoviæ (16 točk, 9 skokov).

1. KROG LIGE TELEMACH

ZLATOROG LAšKO : ELEKTRA šOšTANJ 59:52

(11:13, 17:13, 18:14, 13:12)

Lapornik 15 (6 skokov), Vujasinoviæ 13 (6 podaj); Atanackoviæ 16 (9 skokov), Collins 14 (15 skokov).

STATISTIKA IN VEČ O TEKMI

Prva četrtina je bila tako še povsem izenačena. Nobena od ekip si ni priborila več kot dveh ali treh točk naskoka, na prvi odmor pa so z enim košem prednosti le odšli gostujoči košarkarji. Podobno je bilo tudi nadaljevanje. Tehtnica se je nagibala zdaj na laško, zdaj na šoštanjsko stran, v 19. minuti pa je kazalo, da bodo gostje tisti, ki bodo po polovici tekme v minimalni prednosti. Toda Danijel Vujasinoviæ je s trojko zaostanek spremenil v vodstvo za 28:26.

2012_10_20_Zlatorog_Elektra_fotoTomazSinigajda_0122012_10_20_Zlatorog_Elektra_fotoTomazSinigajda_006

šele nadaljevanje tekme je prineslo prvo večjo prednost Zlatoroga. Predvsem po zaslugi Vujasinoviæa je bila razlika v 26. minuti osem točk (44:36), četrtino pa so domači dobili za šest točk.

A se gostje še niso predali. Simo Atanackoviæ, s 16 točkami je bil najboljši strelec tekme, je tako spet lovil priključek. Vseeno pa Elektra ni mogla priti do preobrata, zadnjič je bila blizu pri zaostanku 52:57 v predzadnji minuti, a je Vujasinoviæ nato s košem za končnih 59:52 odločil tekmo. Ob njem so bili strelsko razpoloženi še Luka Lapornik s 15, Ante Ðugum z 12 in Samo Udrih z 11 točkami, pri poražencih pa ob Atanackoviæu še David Collins (14) in Mensud Juleviæ (13).

V naslednjem krogu bo čez teden dni Elektra šoštanj gostila LTH Castings Mercator, Laščani pa bodo odšli na gostovanje k Slovanu.

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:

Miloš šporar, trener Zlatoroga: "Na začetku sezone in posebej še v lokalnem derbiju sem pričakoval trdo tekmo. Z izjemo kratkega obdobja smo vseh 40 minut odigrali v krču, vendar smo vseeno prikazali predvsem srčno in borbeno igro. Gledalci so obe prvini prepoznali in nas nagradili že med tekmo, za kar se jim skupaj  z igralci iskreno zahvaljujem. Ponavljam, to ni bil pravi Zlatorog, toda vsaka zmaga ima svojo vrednost."

Sebastjan Krašovec, trener Elektre šoštanja: "Zlatorog je zasluženo slavil zmago. V naši igri smo napravili preveč napak, da bi lahko uspeli na tako težkem gostovanju. Te napake bo potrebno popraviti ter se odkupiti zmago v naslednjem kolu Lige Telemach na domačem parketu."