V sklopu dnevov rekreacije 2013 Elektra organizira rekreativni košarkarski turnir 3+1

ELE 6. september, 2013

Kot že vrsto let poprej bodo tudi letos v Občini šoštanj potekali dnevi rekreacije 2013. Zagotovo se bo za vsakogar našla kakšna zanimiva aktivnost. V kolikor pa ste ljubitelj košarke se zagotovo morate udeležiti rekreacijskega turnirja v košarki 3+1, ki ga ogranizira KK Elektra!

Več informacij o vseh planiranih aktivnostih, ki jih organizira športna zveza šoštanj v sodelovanju s športnimi društvi in klubi, dobite na zloženki, ki bo kmalu prispela v Vaše poštne nabiralnike.

Lahko pa si zloženko ogledate tudi v digitalni obliki in sicer TUKAJ!

Rekreativni turnir v košarki 3+1
Pričetek: 21.09.2013
Lokacija: šD šOšTANJ
Organizator: KK ELEKTRA in šZš šoštanj
Kontakt: Tomaž Sinigajda

SOBOTA, 21. september,   10.00

Rekreativni turnir ekip (3+1) v košarki športna dvorana šoštanj Košarkarski klub Elektra

PRIJAVE POšLJITE NA: Tomaž Sinigajda 031/429-319  ali tomaz.siingajda@kk-elektra.si

ROK PRIJAV: četrtek: 20.9.2013 do 13.00!

PRIJAVNINA: 0 EUR oz brezplačno

NAGRADE: vsak udeleženec turnirja prejme spominsko majico športne zveze šoštanj - dnevi rekreacije 2013, zmagovalna ekipa prejme simbolične nagrade, ki jih podarja KK Elektra.

PRAVILA IGRANJA
Ulična košarka je igra dveh trojk na en koš.

Pravica nastopa
Imajo lahko vsi registrirani igralci v državnih ligah in drugi ljubitelji ulične košarke.

Način tekmovanja na turnirju
Ekipe so razvrščene po starosti v dve kategoriji. Tekmovanje na turnirju je razdeljeno na dva dela. V prvem se ekipe razvrstijo v ustrezno število skupin, v katerih se vsaj zmagovalna ekipa uvrsti v nadaljnje tekmovanje, ki poteka po izločilnem sistemu. Vsaka ekipa odigra v skupini najmanj dve tekmi. Sistem tekmovanja je odvisen od števila prijavljenih ekip in se lahko spremeni pred pričetkom tekmovanja.

KATEGORIJE: 15+ in 35+

Sodniki
Na vseh tekmah bodo pravico delili sodniki iz trenerski vrst KK Elektra.

Ekipa
V ekipi lahko nastopijo največ štirje igralci.
Ko je igralec registriran za določeno ekipo, prestop ali posoja v drugo ekipo nista več mogoča.

Začetek igre
Tekma se začne z metom kovanca. Ekipa, ki dobi met kovanca določi ali bo tekmo začela s posestjo žoge ali ne. Če se odloči in ne vzame posest žoge, je upravičena do posesti žoge v podaljšku.

Igra
Vsak zadetek s polja dveh točk šteje eno, zadetek s polja treh točk pa dve točki. Po danem košu nadaljuje igro ekipa, ki je dosegla koš, in sicer tako, da žogo eden od igralcev poda soigralcu v igrišče izza bočne črte. Zabijanje je dovoljeno!

Igralni čas
Igralni čas je omejen na 10 minut.

Rezultat tekme
Zmaga ekipa, ki pred iztekom igralnega časa prva doseže 21 točk (pod pogojem, da prednost pred nasprotno ekipo znaša vsaj dve (2) točki) oz. ekipa, ki doseže več točk ob izteku igralnega časa. Zmaga ekipa, ki preide v vodstvo z 11:0 ali 12:0 (»avtomat«)!

Bonus
Ko ekipa naredi sedem (7) osebnih napak, izpolni bonus. To pomeni, da za vsako nadaljnjo napako njeni tekmeci izvajajo en prosti met.

Osebne napake
število napak bo omejeno na 5, pri čemer bo 5 osebna napaka izključujoča. V primeru tehnične napake nasprotna ekipa izvaja prosti met in nato obdrži žogo.

Urnik tekmovanja
Vsaka ekipa, ki sodeluje na turnirju, prejme pravila tekmovanja in mora sama slediti poteku tekmovanja.

Končne določbe
Vse nesporazume med turnirjem rešuje vodstvo tekmovanja. Njegova določila so dokončna.

Vsak igralec igra na lastno odgovornost!