V lokalnem derbiju po dramatični končnici boljši Hopsi

ELE 16. november, 2014
278

V soboto, 15.11.2014 se je na Polzeli odvijala tekma 6. kroga Lige Telemach. šlo je za lokalni derbi med Hopsi in Elektro. Po tesni končnici in dramatičnem zaključku je zmaga ostala doma - zmaga Hopsov z izidom 89:85.

Tekma je po pričakovanjih postregla z zelo vročo in razburljivo atmosfero tako na parketu kot na tribunah. Ekipi sta v tekmo odločno krenili odločno, številčna publika je skozi celotno srečanje bučno spodbujala svojo ekipo in še enkrat več je lokalni derbi upravičil svoje ime. Nekoliko bolje so v prvih minutah igrali gostje, ki so prvo četrtino dobili s 24:22. Sledile so minute Hopsov, za katere sta po pričakovanjih najbolje odigrala Udrih in Jagodnik, in rezultat se je obrnil. Ob polčasu je tako semafor kazal 42:37. V drugem delu tekme so Hopsi povsem prevzeli pobudo in razliko povišali celo na 15 točk. Elektra nekako ni našla odgovora na akcije Udriha in Jagodnika in vse je kazalo na to, da je tekma že izgubljena. A Elektra s trenerjem Rituperjem na čelu je še vedno verjela v zmago in možen preobrat. V zadnjih deset minut so krenili odločeni, da povsem zaustavijo igro Hopsov in da si priborijo prvo letošnjo zmago v ligi. Zaostanek je iz minute v minuto kopnel in vrata k zmagi so kar naenkrat bila na stežaj odprta. Pol minute pred koncem tekme je Elektra zaostajala samo še za dve točki in imela svojo priložnost za izenačenje in morebitno zmago, a je žal sreča bila na strani gostiteljev, saj žoga v zadnjih poskusih nikakor ni želela skozi obroč. Na koncu je po razburljivih zadnjih minutah ob zvoku sirene zmagala pripradla Hopsom iz Polzele, Elektri pa je žal tudi tokrat zmaga ušla iz rok. Ne glede na rezultat je potrebno fante pohvaliti za borbenost in trud, ki sta pomagala izničiti zaostanek 15 točk. Vidno je, da se ekipa dviguje in da so pred njo lepši dnevi. Tako trener kot igralci verjamejo, da lahko odigrajo še bolje ter bolj konstantno in da jim bo kmalu uspelo priti na zmagovalno pot. Naslednjo tekmo bo Elektra odigrala pred domačo publiko v šoštanju in sicer v soboto, 22.11.2014 ob 17.00 uri, na parketu pa jim bodo nasproti stali igralci KK Rogaške.

Izjava trenerja Rajmonda Rituperja:"Tekmo smo začeli zelo dobro, borbeno. Dobro smo se zadržali vse do konca prvega polčasa. Za nas je bil nato usoden začetek tretje četrtine, ko so nam domačini ušli na 15 točk razlike. Z borbenostjo in željo smo sicer ujeli priključek, a v zadnjih minutah zaradi nekaterih odločitev in nezbranosti izgubili tekmo. Ponovno nas je premagal napadalni skok tekmecev. Borili smo se po najboljših močeh, gremo naprej."

Hopsi Polzela : Elektra šoštanj 89:85 (22:24, 20:13, 27:21, 20:27)

Udrih 20t (6as), Jagodnik 20 (11sk, 4as); Bajramliæ 19 (5sk, 3as), Malus 15 (3sk, 3as)

Vsi strelci za Elektro: Bajramliæ 19, Malus 15, Bukovič U. 12, Zagorc in Brčina po 10, Hasiæ 8, Horvat 5, Lekiæ 4, Kosi J. 2