V finalu 8. Natkovega memoriala granitna obramba Elektre in dinamični napad Šentjurja

ELE 30. september, 2011
213

Za nami sta prvi dve tekmi 8. Memoriala Matjaža Natka. V jutrišnji finale sta se uvrstili ekipa Elektra šoštanj in šentjur. Za tretje mesto se bosta jutri udarila Geoplin Slovan in  Maribor Messer.

Strelci:

šentjur: Rembert 11, Sebič 1, Magušar, Mariæ 16 (3x3), Držiæ 26 (3x3), Pelc 5, Rošer, Nelson 17, Primorac 2, Ferme 8 (1x3), škoberne;

Geoplin Slovan: Tomiæ 2, Dobravec, Buda, Rupnik 14 (2x3), Grum, Čigoja 7 (1x3), Ðugum 14, Pajiæ 23 (3x3), Krušiæ 7, Kovačeviæ 8 (2x3), Kosec 4, Kopač;

Opis tekme

Na prvi tekmi 8. Memoriala Matjaža Natka smo spremljali dve odlični napadalni moštvi. šentjur je odlično začel in je ob polčasu imel že lepo prednost. Geoplin Slovan je deloval malce zaspano, a ko se je prebudil Luka Rupnik in je s svojimi podajami začel razigravati soigralce (zbral je kar 10 podaj), se je Slovan nevarno približal in šentjur se je za zmago moral zelo potruditi.

šoštanj 30.9.2011, šD šOšTANJ ob 20.00

ELEKTRA šOšTANJ : MARIBOR MESSER  65-60

(11-13, 16-15, 17-15, 21-17)

Gledalcev: 150

Sodnika: Majkič, Gajšek, Džanan

Strelci:

Elektra šoštanj: šlutej, Rizman 3 (1x3), Hasiæ, Zagorc 4 (4 podaje), Juleviæ 21 (1x3, 8 skokov), Leliæ 9, Nuhanoviæ 9 (13 skokov), Guna, Bajramliæ 11, Bukovič, Pajeviæ 3 (1x3), Horvat 5 (1x3);

Maribor Messer: špan 17 (3x3), Tapuškoviæ 8 (1x3), Gavriæ 1, Pelko 11 (2x3), Cej, Mučiæ 13 (1x3), Jovanoviæ 2, špica 4 (9 skokov), Mikluš, Kosiæ, Zolotiæ 4 (7 skokov), Horvat;

Opis tekme

Na drugi tekmi 8. Natkovega memoriala se je članska ekipa KK Elektra prvič letos uradno predstavila domačem občinstvu. V popolnoma novi športni opravi, novega uradnega opremljevalca kluba, podjetje Hummel Slovenija, so košarkarji Elektre tekmo začeli podjetno in hitro povedli 5:0! Nato pa je večji delo srečanja prevladovala trda obramba na obeh straneh in nobena ekipa si ni uspela priboriti občutne prednosti.

Košarkarji Elektre so se prebudili v drugem polčasu, kjer so v zadnjih minutah le malce stopili na plin in tekmo varno pripeljali do konca. Pri Elektri je odlično igral Juleviæ, ki je dosegel 21 točk in 8 skokov, svoj delež pa je dodal tudi kapetan Nuhanoviæ, ki je odlično skakal v napadu in obrambi (13 skokov in 1 blokada).

V jutrišnjem finalu se bosta tako pomerila domača Elektra in šentjur. Za tretje mesto pa se bosta udarila Maribor Messer in Geoplin Slovan.

RAZPORED 2. dne 8. Memoriala Matjaža Natka

Sobota 1.10.2011, šD šoštanj ob 17.30, za 3. mesto Maribor Messer : Geoplin Slovan