Uspešen start Elektre Esotech

ELE 5. oktober, 2008
195
Praznik ob 60. obletnici košarke v Šaleški dolini je v dvorano privabil kakšnih 200 gledalcev, ki pa so na pričakovano in napovedano zmago proti novincem iz Nove Gorice trepetali vse do zadnjih sekund, ko se je tekma tudi razrešila v prid domače ekipe.

Elektra Esotech : CPG Nova Gorica 64:61 (17:18, 10:13, 21:11, 16:19)

Šoštanj - Športna dvorana, gledalcev 150, sodniki: Jovanovič, Strnad Podlesnik (oba Ljubljana), Krejič (Kranj).

Elektra Esotech: Bujan 2 (0.1), Džombiæ 2, Horvat 15 (3:5), Tajnik 2, Mravljak 2 (2:2), Novak 8, Sjekloča 8, Ivanovič 18 (8:10), Lekič 1 (1:2), Æup 6.

CPG Nova Gorica: Perko 4 (1:2), Marcetič 9, Likar 14, Čikiæ 8 (4:4), Ademi 9 (4:6), Petrovič 9 (2:3), Šoda 6 (0:2).

Novogoričani se premierne tekme v družbi najboljših niso niti najmanj ustrašili. Ves prvi polčas so bolj ali manj vodili, a večje prednosti si vendarle niso ustvarili. Gostiteljem v prvem polčasu nikakor ni šel met izza črte za tri točke, saj so v 17 poskusih zadeli vsega enkrat.

Povsem drugače so domači košarkarji odigrali tretjo četrtino, ko je med drugim odlično delovala tudi obramba. Gostom se je v napadu tudi prevečkrat zatresla roka, zaradi česar so v tem delu igre dosegli le 11 točk in v zadnjih deset minut krenili z minus šestimi točkami.

A to še zdaleč ni pomenilo, da je bil zmagovalec že znan. Domači so spet povsem zatajili v napadu, saj jim kar pet minut ni uspelo doseči koša. Potem ko so Novogoričani vnovič prešli v vodstvo (50:51), je strelski post s polaganjem vendarle prekinil Novak. Sledila je napeta in izenačena končnica, v kateri so košarkarji Elektre le pokazali večjo zbranost in tokrat tudi natančnost s črte za proste mete.

Naslednji krog bo na sporedu že prihodnjo soboto (11. oktober), Novogoričani pa bodo gostili moštvo Hopsi Polzela, medtem ko bo Šoštanjčani gostovali pri Geoplinu Slovanu. Obe tekmi se bosta začeli ob 19. uri.

FOTOGALERIJA!

IZJAVI PO TEKMI

Borut Cerar, trener Elektre Esotech: "Domačim navijačem sem obljubil zmago, ki smo jo tudi dosegli. Tekma je bila polna živčnosti, v obrambi smo sicer dosegli zadani cilj, prejeli smo samo 61 točk, v napadu pa je bilo nekaj težav, vendar pa menim, da nam bo tudi ta v prihodnje 'stekel'. Vseeno pa smo na koncu, kljub katastrofalnemu metu, zasluženo slavili prvo zmago v novi sezoni lige UPC."

Dejan Gašparin, trener CPG Nove Gorice: "Prva tekma v ligi UPC je bila zagotovo velik izziv za nas, toda na žalost so imeli domačini na koncu več športne sreče. Mojim fantom lahko le čestitam za borbenost, škoda je le tega, ker smo imeli v drugem polčasu pet slabih minut, s katerimi smo izgubili tekmo. Šoštanjčani so na koncu zadeli nekaj nemogočih metov, s čimer so si tudi zasluženo priigrali prvo prvenstveno zmago, za kar jim tudi čestitam."