Union Olimpija : Elektra 79:64

ELE 5. maj, 2005
191
V prvem dvoboju po vrnitvi iz Beograda so igralci Uniona Olimpije potrdili vlogo favorita in s solidno igro v drugem polčasu premagali Elektro iz Šoštanja. Gostje so se dobro držali ...

Sportal, 4.5.2005, 22:30

Zmaji do zmage v zadnji četrtini

Ljubljana - Košarkarji Uniona Olimpije so v 4. krogu SKL za prvaka premagali Elektro s 79:64 (25:19, 35:36, 58:49).

Union Olimpija : Elektra 79:64 (25:19, 35:36, 58:49)

Dvorana Tivoli, gledalcev 300, sodniki: Kovačič (Kranj), Lindič (Ljubljana), Strnad (Domžale).

Union Olimpija: Baždarič 28 (5:6), Boisa 13 (1:1), Rodriguez 7, Markoišvili 12 (2:2), Drobnjak 4, Ožbolt 15 (1:2).

Elektra: Duščak 5, Mirkovič 10 (1:2), Ručigaj 6 (2:3), Krejič 14, Buršič 14, Nachbar 2, Čmer 7 (4:4), Nuhanovič 4, Ivanovič 2.

Prosti meti: Union Olimpija 9:11, Elektra 7:9.
Met za tri točke: Union Olimpija 12:28 (Ožbolt 4, Baždarič 3, Boisa 2, Markoišvili 2, Rodriguez), Elektra 9:24 (Krejič 4, Buršič 2, Čmer, Mirkovič, Duščak).
Osebne napake: Union Olimpija 17, Elektra 19.
Pet osebnih: Čmer (39.).

Košarkarje šestih slovenskih klubov do polfinala, ki prinaša uvrstitev v ligo Goodyear v prihodnji sezoni, čaka naporen ritem sreda-sobota. V prvem dvoboju po vrnitvi iz Beograda so igralci Uniona Olimpije potrdili vlogo favorita in s solidno igro v drugem polčasu premagali Elektro iz Šoštanja. Gostje so se dobro držali tri četrtine tekme, v zadnjem delu pa so Ljubljančani uveljavili razliko v kvaliteti in si zagotovili četrto zmago. V 35. minuti je bil rezultat že 69:55.