Učinkoviti Boisa rešil Olimpijo

ELE 18. februar, 2005
220
Košarkarji Elektre so na tretji četrtfinalni tekmi pokala Spar proti Union Olimpiji skoraj do konca držali negotovost. V ljubljanski ekipi se izkazal Vladimer Boisa, ki je zanjo dosegel več kot polovico točk in jo rešil neljubih ...

VEČER: Petek, 18. Februar 2005 - Stran: ŠPORT

Drugi dan sklepnega turnirja pokala Spar za košarkarje

Elektra - Union Olimpija 64:70 (17:20, 18:18, 20:16, 9:16)

Dvorana Poden v Škofji Loki, gledalcev 600, sodniki Špendl (Maribor), Dovč (Domžale) in Kolar (Kranj).

Elektra: Hudarin, Šipura, Arzenšek, Ručigaj 7 (2-2), Krejiæ 22 (11-12), Nedeljkoviæ 4, Buršiæ 4, Nachbar 1 (1-2), Vidoviæ 2 (2-2), Čmer 13 (5-5), Nuhanoviæ 5 (1-2), Jovanoviæ 6 (2-2).

Union Olimpija: Mali, Baždariæ 2, Bocevski 3 (1-2), Boisa 36 (9-11), McLinton 3, Rodriguez, Markoišvili 2, Mance, Pavič, Drobnjak 10, Ožbolt 14 (4-4), Jeršin.

Košarkarji Elektre so na tretji četrtfinalni tekmi pokala Spar proti Union Olimpiji skoraj do konca držali negotovost. V ljubljanski ekipi se izkazal Vladimer Boisa, ki je zanjo dosegel več kot polovico točk in jo rešil neljubih zapletov.

Trener Ljubljančanov Sašo Filipovski je z menjavami skušal spočiti igralce, ki so v dosedanjem delu sezone nosili igro Olimpije. V tem ni bil pretirano uspešen, saj so se Šoštanjčani izkazali s čvrsto obrambo. Le Boisa je, tako kot v prejšnjem krogu lige Goodyear proti Splitu, obdržal učinkovitost. Po prvih dvajset minutah igre so imeli državni prvaki le tri točke prednosti.

Kazalo je, da bo zbranost Šoštanjčanov popustila, vendar so še naprej držali negotovost. Po treh četrtinah so imeli celo točko prednosti (55:54). Zadnji del igre je bil v znamenju rahle prednosti Olimpije. Krejiæ je 39 sekund pred koncem znižal na 64:68, Šoštanjčani so si priborili žogo, a je Buršiæ zgrešil met za tri točke. Krejiæ je nato storil osebno napako nad Ožboltom, ta pa je zadel oba prosta meta.

Na sinočnji tekmi je Koper s 104:96 premagal Hopse. V današnjem prvem polfinalu se bosta ob 17.30 pomerila Helios in Pivovarna Laško, ob 20. uri bo Olimpija igrala s Koprom.