Tudi druga ruska ekipa močnejša od Elektre

ELE 17. september, 2011
226

Na prijateljski tekmi med Elektro in rusko ekipo Temp Sums, ki sicer igra v 2. ruski ligi je bila zelo podobna tekmi dan poprej. Ruska igra je izjemno agresivna in trda.

Strelci:

Elektra: Bukovič, Pajeviæ, Horvat 8 (1x3), Zagorc 4 (1x3) , Leliæ 14 (2x3), Lekič 14, Bajramliæ 2, Juleviæ 12 , Rizman, Nuhanoviæ 15;

Temp Sums: Panin 10 (2x3), Evgrafov 10, Tokarev 9, Sampsonov, Zaykin 6, Khlopov 9, Baranov 8 (2x3), Voghmignin 2, Kirianov 16 (2x3), Komarov, Kurennox 10 (2x3)

Na prijateljski tekmi med Elektro in rusko ekipo Temp Sums, ki sicer igra v 2. ruski ligi je bila zelo podobna tekmi dan poprej. Ruska igra je izjemno agresivna in trda. Hrvaški sodniki pa popolnoma prilagojeni njihovem načinu igre. V kolikor bi tekmo sodili slovenski sodniki po novih kriterijih, bi tekmo zagotovo predčasno končal marsikdo od ruskih igralcev.

Elektra je tokrat celo srečanje slabo igrala v obrambi. Napad Elektre je sicer dobro sledil nasprotniku, a ombramba ni bila na pričakovanem nivoju. Minuto pred koncem polčasa je bil rezultat 37:37, a so košarkarji Elektre z mislimi že bili na počitku in so na hitro prejeli 6 točk in Rusi so odšli na odmor z lepo prednostjo.

V 2. polčasu se na igrišču ni dosti spremenilo. Rusi so krilih odličnega, visokega ter robustnega centra Kirianovega (skupaj 16 točk, 2x3) kontrolirano držali nekaj točk prednosti vse do konca tekme. Zaradi velike sopare in vročine v dvorani, se je brisalo parket skoraj več kot igralo košarko. Zaradi padcev in zdrsov, ki so bili vse bolj pogosti, sta se trenerja dobro minuto in pol pred koncem tekme, dogovorila za konec srečanja.