ELE 4. julij, 2005
Tekmovalni sistem za sezono 2005/06
Konec junija je bil sprejet tekmovalni sistem 1. A slovenske košarkarske lige za sezono 2005/05. V tej ligi nastopa članska ekipa Košarkarskega kluba Elektra. Tekmovanje se bodo predvidoma pričela 15.10.2005.

Tekmovalni sistem za sezono 2005/06

Tekmovalni sistem 1. A SKL za sezono 2005/2006, katerega je sprejelo Združenje klubov 1. A SKL na seji dne 30.06.2005.
Ligo sestavlja 13 ekip, ki so si po obstoječem tekmovalnem sistemu v sezoni 2004/2005 zagotovile nastop v sezoni 2005/2006.

I. DEL TEKMOVANJA
V prvem delu sodelujejo vse ekipe - 12 ekip, ki so si zagotovile nastop v 1. A SKL, razen ekipe KK Union Olimpija, ki igra v Euro ligi. Tekmovanje poteka po dvokrožnem ligaškem sistemu in razporedu, določenem na podlagi Bergerjeve tabele in izžrebanih številk. Slovenske ekipe, ki nastopajo v Goodyear ligi: G. Slovan, Helios in P. Laško, igrajo svoje tekme v torek ali sredo pred rednim kolom, njihovi medsebojni rezultati, doseženi v Goodyear ligi pa se upoštevajo tudi v državnem prvenstvu.

II. DEL TEKMOVANJA - ZA UVRSTITEV V KONČNICO
V drugem delu sodeluje 5 najbolje uvrščenih ekip I. dela in ekipa KK Union Olimpija. Sestavljajo 6 člansko ligo, v kateri po dvokrožnem ligaškem sistemu odigrajo še 10 krogov. Razpored tekem se opravi na podlagi Bergerjeve tabele in izžrebanih številk.

KONČNICA ZA PRVAKA
Prve štiri ekipe po drugem delu tekmovanja se uvrstijo v končnico za državnega prvaka, v kateri igrajo po principu 1:4 in 2:3. V prvem krogu končnice igrajo ekipe na 2 dobljeni tekmi, v drugem krogu pa na 3 dobljene tekme. Prednost tekme več na domačem igrišču ima višje uvrščena ekipa po drugem delu tekmovanja. Tekma za 3. mesto se ne igra. Vrstni red ekip od vključno 2. mesta dalje se določi na podlagi vrstnega reda po drugem delu tekmovanja.

II. DEL TEKMOVANJA - ZA OBSTANEK
Vse ostale ekipe - 7 ekip, ki se po I. delu tekmovanja niso uvrstile v skupino v boju za prvaka, odigrajo med seboj po dvokrožnem ligaškem sistemu še 14 krogov. Vsi rezultati, ne samo medsebojni, I. dela tekmovanja se upoštevajo v II. delu in končni razvrstitvi. Razpored tekem se opravi na podlagi Bergerjeve tabele in izžrebanih številk. Dve zadnje uvrščeni ekipi po drugem delu tekmovanja izpadeta, nadomesti ju prvak 1. B SKL.