TCG Mercator : Elektra Esotech 94:86

ELE 17. april, 2008
198
V tekmi moštev brez pravih možnosti za naslov prvaka, so bolje začeli Šoštanjčani, ki so vodili praktično v celi prvi četrtini, nekajkrat tudi za šest točk. Dobri dve minuti pred koncem prve četrtine je bilo še 15:21 za goste, nato pa so ...

TCG Mercator : Elektra Esotech 94:86 (25:21, 30:19, 16:19, 23:27)

Škofja Loka - Dvorana Poden, gledalcev 150, sodniki: Jovanovič (Ljubljana), Gajšek (Trbovlje), Javor (Ljubljana).

TCG Mercator: Ljubenovič 23 (4:4), Čubela 7, Skok 12 (2:4), Jankovič 4, Murič 12, Julevič 20 (2:3), Nicaj 4, Eržen 12 (2:2).

Elektra Esotech: Ličartovky 18 (1:2), Ivanovič 10 (1:2), Kunc 18 (8:9), Vrečko 22 (6:8), Jeršin 9 (1:2), Bubnič 9 (1:2).

V tekmi moštev brez pravih možnosti za naslov prvaka, so bolje začeli Šoštanjčani, ki so vodili praktično v celi prvi četrtini, nekajkrat tudi za šest točk. Dobri dve minuti pred koncem prve četrtine je bilo še 15:21 za goste, nato pa so škofjeloški košarkarji nanizali 10 točk zapored in si do premora priigrali minimalno prednost. Tudi v začetku druge četrtine so igrali le gostitelji, ki so si v 15. minuti priigrali prednost 45:26, nato pa malce popustili in Elektra je vzpostavila ravnotežje.

Prednost 15 točk iz polčasa so gostitelji obdržali tudi v tretji četrtini, proti koncu tega dela igre pa so se gostje le počasi začeli približevati, a ne več kot na 10 točk razlike. Tudi v zadnjem delu so gostitelji uspeli obdržati prednost.

Izjava trenerja TCG Mercator po tekmi:

Matic Vidic, trener TCG Mercatorja: "Veteranska ekipa TCG Mercatroja je skupaj z 18-letnim Dinom Muričem košarkarje Elektre Esotech premagala predvsem na račun v prvem polčasu odlične igre v napadu in od konca uvodne četrtine tudi zelo dobre obrambe. V prvi polovici dvoboja smo si priigrali vodstvo in ga nato v nadaljevanju obdržali, ves čas nadzorovali potek tekme ter nazadnje zasluženo zmagali."