Sven Malus iz Zlatoroga okrepil Elektro

ELE 11. september, 2014
244
Sven Malus iz Zlatoroga okrepil Elektro

Krilni košarkar (194 cm, letnik 1991), ki je v pretekli sezoni nastopal za Zlatorog iz Laškega, je podpisal enoletno pogodbo. Na prvih dveh pripravljalnih tekmah je pokazal veliko znanja in energije, zato nismo oklevali s podpisom pogodbe. Prepričani smo, da bo celotno igro članske ekipe dvignil na višji nivo.


Košarkarsko kariero je začel leta 2000 na Polzeli. Kot kadet je nastopal v šentjurju pri Celju, mladinske izkušnje pa je nabiral pri Iliriji v Ljubljani. Prebold pri Žalcu je bila prva ekipa, kjer se je preizkusil v članski ekipi (povprečje 28,0 točk). Nekaj časa je preživel tudi v tujini, preko ZDA do sosednje Avstrije, kjer je v avstrijski ligi ABL nastopal za klub BC Vienna. Pred prihodom v Zlatorog je nastopal še dresu Hrastnika (povprečje 12,5 točk).

Iskanje