Šoštanjčani vztrajali od daleč

ELE 7. marec, 2005
221
Postojna – Niti v tretji domači tekmi v ligi za prvaka košarkarji Postojnske jame niso okusili slasti zmage. Elektra zanje še naprej ostaja tabu in nepremagljiva že drugo sezono. Gostitelji so ...

DELO, 7.3.2005:

1. A SKL: Od 1. do 6. mesta

Postojna – Niti v tretji domači tekmi v ligi za prvaka košarkarji Postojnske jame niso okusili slasti zmage. Elektra zanje še naprej ostaja tabu in nepremagljiva že drugo sezono. Gostitelji so sicer začeli zelo obetavno in v 5. minuti vodili s 14:7, a je Vidovič s trojko
v predzadnji sekundi prve četrtine popeljal goste do prvega vodstva. Nadaljevanje je bilo povsem v domeni Šoštanjčanov, ki so z učinkovito igro, predvsem pa s trojkami poviševali naskok in ob polčasu že vodili za 14 točk. Pri gostiteljih je bil namreč razpoložen
le kapetan Lenassi.

V tretji četrtini je Elektra z meti od daleč – pet igralcev je doseglo kar 15 trojk – prešla v vodstvo s 75:47, tako da je bil zmagovalec že znan. Z nizom 12:0 so Postojnčani
nato občutno znižali zaostanek, vendar do popolnega zasuka le ni prišlo. Elektra je po zaslugi Čmera, Krejiča in Ručigaja dosegla pomembno zmago, ki jo že vodi med najboljše štiri.

Aleksander Vučkovič, trener Postojnske jame: »Igrali smo v okviru naših zmožnosti, gostom pa čestitam za zasluženo zmago. Naša dvorana jim očitno neverjetno
ustreza, pri trojkah so imeli kar 48-odstotni met.«

Ante Perica, trener Elektre: »V prvi četrtini so bili domači brez naše prave obrambe boljši.
V nadaljevanju smo se v tej prvini bistveno popravili, prevzeli pobudo in izbojevali sila pomembno zmago, mislim da najpomembnejšo v tem delu.«