Skozi šivankino uho v naslednji krog

ELE 9. november, 2010
229

Košarkarji Elektre so se srečni vrnili iz Rogaške Slatine. A kaj kmalu bi bilo lahko tudi drugače ...

Na povratnem srečanju 5. kroga pokala SPAR v Rogaški Slatini ni vse teklo po načrtu stratega Elektre Dušana Hauptmana. Da bo tekma težka, ker Elektri igra Rogaške enostavno ne leži in poškodovanega prvega organizatorja Borisa Jeršina, so vsi dobro vedeli ... ampak po tihem so košarkarji Elektre vseeno pričakovali več od svoje igre.

Na začetku tekme so košarkarji Elektre dobro začeli tako v obrambi kot v napadu, a že po par minutah so vajeti igre prevzeli domačini in vodili do zadnje četrtine z razliko 5 do 8 točk. V zadnji četrtini so košarkarji Elektre postavili consko postavitev obrambe in to je prineslo spremmebo v igri Rogaške, ki so začeli delati napake in Elektra se je uspešno približala na samo 2 točki zaostanka. V izjemno razburljivi zadnji minuti tekme so gostitelji imeli kar tri napade za zmago s 3 točkami razlike, ki bi jih privedla v naslednji krog in izločila Elektro. A najboljši so dobri, tudi takrat ko ni njihov najboljši dan. In Elektra se je uspela obraniti ter se je tako skozi šivankino uho uvrstila v naslednji krog tekmovanja.

V vrstah Elektre se je ponovno izkazal kapetan Salih Nuhanoviæ, ki je po statisiki iz klopi (uradna statistika se žal ni vodila) zbral 7 blokad in vsaj 10 skokov.

Nasprotnika Elektre v naslednjem 6. kroga pokala SPAR bo določil žreb.

Rogaška : Elektra šoštanj 59-57 (11:12, 21:13, 15:19, 12:13)

Strelci

ROGAšKA: Jotič 24 (4x3), Tomič 13 (1x3, 2/2), Spešič 5 (1x3, 0/2),Smajlovič 8 (2/2), Pungartnik 4, Pešič 5 (1x3, 2/2), Petrovič 0 (0/2), Kos, Polajžer, Kidrič

ELEKTRA: Vidovič 12 (1x3, 1/1), Čosič 4, Bilič 6 (2x3), Lelič 14 (2x3,4/4), Lekič 2 (2/2), Miljkovič 10 (6/8), Nuhanovič 9 (3/4)

Izjava po tekmi: Dusan Hauptman, trener KK Elektra

Najbolj pomembna je uvrstitev v naslednji krog tekmovanja, kar je tudi bil naš cilj. Je pa res, da je to bilo veliko težje izvedljivo kot smo pričakovali.  Rogaška jr bila konkurenčen in enakovreden nasportnik na obeh tekmah. Zmagali smo samo zaradi prvoligaških izkušenj nasih starejših igralcev. Na tej tekmi je bilo moč opaziti veliko pomankljivosti, ki jih moramo rešiti.