Škofjeločani tokrat boljši od Elektre

ELE 31. marec, 2013
211

Elektra je tokrat s sklonjenimi glavami končala tekmo v škofji Loki. Domači igralci so bili v zadnji četrtini bolj zbrani in so zasluženo slavili zmago.

LIGA TELEMACH, LIGA ZA OBSTANEK, 4. KOLO:

LTH CASTINGS MERCATOR : ELEKTRA šOšTANJ 84:76

(16:18, 23:22, 21:15, 24:21)
Abramovič 26, Milašinovič 16 (5 skokov); Juleviæ 18 (6 skokov), Bajramlič 15.

STATISTIKA

Košarkarji LTH-ja Castingsa Mercatorja so dosegli zlata vredno zmago, s katero so se za dve točki oddaljili od nesrečnega zadnjega mesta, ki pomeni izpad v 2. SKL.

Ločani so odlično odigrali ves drugi polčas, predvsem pa odločilne minute v zadnji četrtini. Najprej so prevzeli pobudo (59:50), z dobro in motivirano pa so tekmeca strli do 36. minute, ko so si priigrali deset točk prednosti (68:58). Ključno vlogo je odigral Robert Abramovič, ki je v zadnjih desetih minutah dosegel dvanajst od svojih 26 točk.

LTH Castings Mercator bo čez sedem dni gostoval v Ljubljani pri Slovanu, Elektro pa doma čaka derbi skupine za obstanek z Rogaško Crystalom.

Peter Hartman, trener LTH-ja Castingsa Mercatorja:
"Čestitke fantom za zmago. Tekmo je v drugem polčasu odločila dobra obramba in kolikor toliko kontrolirana igra."

Mensud Juleviæ, kapetan Elektre šoštanja:
"Najprej bi rad čestital domači zasedbi, ki je bila boljši nasprotnik. Imela je dober strelski dan, na drugi strani pa mi nismo bili pravi. Svoje priložnosti bomo iskali na naslednjih tekmah."