Šentjur v finalu 8. memoriala Matjaža Natka, premagal Elektro

ELE 2. oktober, 2011
246

Z današnjo finalno tekmo, se je končal 8. Memorial Matjaža Natka. V zelo razburljivi finalni tekmi se je o zmagi odločalo v zadnjih minutah tekme. Z malce sreče, a povsem zasluženo je lovoriko osvojila ekipa šentjurja. V tekmi za tretje mesto je Maribor Messer zlahka premagal ekipo Geoplin Slovana.

Strelci:

Maribor Messer: špan 8 (7 podaj), Tapuškoviæ 2, Gavriæ 10, Pelko 14 (3x3, 9 skokov), Cej, Mučiæ 12, Jovanoviæ, špica 13 (7 skokov, 5 podaj), Mikluš 5 (1x3), Zolotiæ 16 (7 skokov), Horvat 2, Kaleziæ;

Geoplin Slovan: Tomiæ 1, Buda, Rupnik 8 (2x3, 5 podaj), Grum 4, Čigoja 5 (1x3), Ðugum 14, Pajiæ 17 (1x3), Krušiæ 6 (8 skokov), Kovačeviæ 2, Kosec 2, Kopač, Dobravec 3 (1x3);

Opis tekme

V tekmi za 3. mesto se je zelo dinamična tekma prelomila na začetku 2. polčasa ko je ekipa Maribora deklasirala ekipo Slovana in si priborila neulovljivo prednost. Igralci Slovana so se sicer trudili in skušali uloviti priključek, a je bila ekipa Maribora tokrat veliko boljši nasprotnik in je tekmo rutinirano privedla do konca. Maribor Messer je tako na koncu osvojil 3. mesto, ekipa Geoplin Slovan pa 4. mesto.

Strelci:

Elektra šoštanj: šlutej, Rizman, Hasiæ, Zagorc 8 (1x3), Juleviæ 5, Leliæ 15 (3x3, 7 skokov, 3 podaje), Lekiæ, Nuhanoviæ 18 (7 skokov), Guna, Bajramliæ 18 (1x3, 9 skokov, 4 podaje), Bukovič 2, Pajeviæ;

šentjur: Rembert 15 (1x3, 7 podaj), Sebič, Magušar, Mariæ 11 (1x3, 7 skokov), Držiæ 11 (1x3), Pelc 4, Rošer, Nelson 8, Primorac 6, Ferme 16 (2x3), škoberne;

Opis tekme

Na tekmi za 1. mesto na 8. Natkovem memorialu se je domača Elektra pomerila z ekipo šentjurja. Elektra je včeraj premagala Maribor Messer predvsem po zaslugi odlične obrambe, šentjur pa je prav tako včeraj premagal Geoplin Slovan predvsem po zaslugi odličnega napada. Dva različna sloga igre sta obetala izjemno zanimiv finale.

šentjur je zanesljivo dobil 1. četrtino, košarkarji Elektre pa nato zanesljivo 2. četrtino. V 2. polčasu je sledilo izmenično menjavanje v vodstvu. Obe ekipi sta tokrat igrali dobro obrambo in nista dovolili, da bi se nasprotnik razigral in si priboril občutno prednost. O zmagovalcu so torej odločale zadnje minute srečanja.

Ob izenačenem izzidu 64:64 je odgovornost v ekipi šentjurja prevzel Rembert in dvakrat zanesljivo zadel za 2 točki. Ob 4 točkah prednosti je šenjurja, je Elektra skušala preobrniti izzid z osebnimi napakami, a so bili igralci šenjurja nezgrešljivi iz linije prostih metov in zmaga je prvič v zgodovini Natkovih memorialov odšla v šentjur. Pri domači ekipi Elektre so dobro tekmo odgirali Leliæ, Nuhanoviæ in Bajramliæ.

Po končanem finalnem dvoboju je sledila še zaključna slovesnost in podelitev pokalov. Pokale sta, ob prisotnosti vdove, ga. Natek, podeljevala predsednik KK Elektra, g. Marko štrigl in župan občine šoštanj ter poslanec v državnem zboru, g. Darko Menih. Za najboljšega strelca turnirja je bil proglašen Marko Pajiæ iz ekipe Geoplin Slovana in za najboljšrga ogralca turnirja Tadej Ferme iz ekipe šentjurja.