Šenčur slavil v Šoštanju, sedaj v boj za obstanek v ligi Telemach proti Podčetrtku ter Lastovki

ELE 25. april, 2015
139

Gostje iz šenčurja so že takoj na začetku tekme nakazali, da jih v šoštanju zanima le zmaga. Z izjemno agresivno obrambo so Elektri onemogočali odprte mete ter v napadu s pridom izkoriščali njeno šibkost na centerskem položaju. Strelsko so bili sicer izjemno razpoloženi, met za dve točke so imeli kar 75% (33/44). Do polčasa je razlika narasla na 28 točk. V drugem polčasu je Elektra zaigrala veliko bolje v obrambi, vendar se razlika do konca tekme ni bistveno spremenila. Poleg slabe obrambe v oči bode predvsem kar 13 zgrešenih prostih metov (35:22). Pri domačih sta največ točk dosegla Cohn III (16) ter Čebašek (13).


9. KOLO LIGE TELEMACH ZA OBSTANEK

25.04.2015 ob 19:00, športna dvorana šoštanj 

ELEKTRA šOšTANJ 70 - 106 šENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA

(21 - 29, 14 - 34, 22 - 16, 13 - 27)

Cohn III 16 (5 podaj in 5 skokov), Čebašek 13 (5 skokov in 2 blokadi), Brčina 12, Zagorc 6, Lekiæ 6, U. Bukovič 5, Fifolt 4, špegel 4, Kosi 4;

STATISTIKA KZS

 

Boštjan Kuhar, trener Elektre šoštanj: "Glede na situacijo v klubu ter poškodbe in bolezni smo odigrali po naših zmožnostih. Upam, da bodo igralci do kvalifikacij za mesti prihodnji sezoni Lige Telemach v glavah razčistili stvari in tiste tekme odigrali s takšnim zanosom, kot so ga tokrat prikazali v drugem polčasu."


V zadnjem, 10. kolu Lige Telemach za obstanek, bi Elektra morala gostovati pri Mariboru Nova KBM, vendar bo zaradi izstopa Maribora iz lige tekma registrirana z rezultatom 20:0 za Elektro. Elektro sedaj čakajo kvalifikacije za obstanek, kjer bosta sodelovali ekipi Terme Olimia Podčetrek in Vzajemci Lastovka, 2. in 3. uvrščeni ekipi 2. SKL ter še deseto uvrščena ekipa 1. SKL, Hopsi Polzela. V kvalifikacije se prenašajo že odigrane medsebojne tekme, tako da bo Elektra v ta del prenesla 1 zmago in 1 poraz. Mesto v ligi Telemach si zagotovita prvi dve ekipi v kvalifikacijah.


Spored dodatnih kvalifikacij za obstanek/preboj v Ligo Telemach:

Sobota, 9.5.2015

Hopsi Polzela : Vzajemci Lastovka

Elektra šoštanj : Terme Olimia Podčetrtek

Sobota, 16.5.2015

Vzajemci Lastovka : Elektra šoštanj

Terme Olimia Podčetrtek : Hopsi Polzela

Sobota, 23.5.2015

Vzajemci Lastovka : Hopsi Polzela

Terme Olimia Podčetrtek : Elektra šoštanj

Sobota, 30.5.2015

Elektra šoštanj : Vzajemci Lastovka

Hopsi Polzela : Terme Olimia Podčetrtek


LESTVICA:

Hopsi Pozlela 1/1

Elektra šoštanj 1/1

Vzajemci Lastovka 1/1

Terme Olimia Podčetrtek 1/1


Iskanje