Šenčur CP KR : Elektra Esotech 75:79

ELE 22. november, 2009
203

Košarkarji šenčurja, edina ekipa v ligi brez zmage po šestih krogih, so kljub nekaj težavam s poškodbami na dvoboju z Elektro želeli priti do prvega polnega izkupička. Pri šoštanjčanih sta bila vprašljiva nastopa Æupa in Biliča, a sta na koncu oba bila na parketu in tudi prispevala delež k zmagi gostov.

šenčur CP Kranj - Elektra Esotech 75:79 (15:9, 23:23, 23:20, 14:27)

športna dvorana šenčur, gledalcev 200, sodniki: Jeršan (Ljubljana), Majkič (Hrastnik), škrbec (Kranj).

šenčur CP Kranj: Horvat 5 (1:1), Ivačič 5 (1:2), Jankoviæ 4, Gorenec 2, Virijeviæ 18 (1:1), Ninič 20 (7:10), Troppan 2, Jovanoviæ 10 (4:5), Urbanc 9.

Elektra Esotech: Horvat 8 (1:2), Koštomaj 15 (4:8), Podvršnik 5 (2:2), Bilič 12 (5:6), Sjekloča 2 (0:2), Æup 8 (2:2), Feeley 29 (4:5).

Večji del tekme pa je kazalo na prvo zmago šenčurja. Domači so dobro začeli in dobili prvo četrtino za šest točk. Elektra je v drugem delu po delnem izidu 9:0 že izenačila, a so se v končnici domači spet prebudili in polčas dobili za šest točk.

Približno takšno razliko je domači ekipi uspelo zadržati tudi v tretji četrtini. Ko je v 32. minuti Virijeviæ povišal na 69:59, je bila Elektra v navidez izgubljenem položaju. Toda šoštanjčani so v naslednjih minutah uprizorili popoln napad, domači pa so se ustrašili zmage in popustili. Predvsem Feeley je bil neustavljiv pri polnjenju domačega koša, tekmo je končal pri 29 točkah, tri minute pred koncem pa je Koštomaj goste popeljal do prvega vodstva (69:71). V končnici so o zmagovalcu odločali prosti meti, pri katerih so bili bolj zbrani igralci Elektre, ki so dobivali tudi skok, tako da sta točki odšli v šoštanj.

V naslednjem krogu bo Elektra igrala proti TCG Mercatorju, šenčur pa se odpravlja v goste k Hopsom.

DODATNA STATISTIKA - ZEMLJEVID METOV - POTEK TEKME - LESTVICA

FOTOGALERIJA

Martin Gorenec, trener šenčurja CP Kranja:

"Zelo dobro smo igrali v prvem polčasu, ki smo ga zasluženo tudi dobili, najpomembneje pa je to, da smo prejeli le 32 točk. Drugih dvajset minut smo nadaljevali podobno, žal pa nas je trener Elektre Esotech Borut Cerar presenetil s consko obrambo, proti kateri je naša ekipa obstala, točke pa so šle v šoštanj."

Borut Cerar, trener Elektre Esotech:

"Nasprotniku čestitam za dobro borbo. Tekma je bila neodločena do samega konca, moji fantje pa so potem stisnili v obrambi, kar je prineslo razliko in zmago. Poznalo se je, da imamo poškodovanega Dejana Æupa, ki je igral zelo malo in ni bil pravi."