Šenčur CP KR : Elektra Esotech 68:78

ELE 20. marec, 2010
212

Domači košarkarji so drugi del prvenstva začeli tako, kot so končali prvega: s porazom, tako da so po 23 krogih še vedno brez zmage. A klonili so šele v zadnji četrtini, pred tem pa so bili dostojen tekmec in so večji del tekme vodili.

šENČUR CP KRANJ - ELEKTRA ESOTECH 68:78 (15:18, 21:13, 17:17, 15:30)

šenčur, 20.03.2010, športna dvorana šenčur, gledalcev 200, sodniki: Javor (Ljubljana), Česen (Kranj), Fišer (Ljubljana).

šenčur CP Kranj: R. Horvat 13, Jankoviæ 2, Keriæ 6, Virijeviæ 14 (8:12), Ninič 7 (1:1), Tomiæ 5 (1:1), Troppan 7, Ristič 8 (2:4), Hladnik 6.

Elektra Esotech: T. Horvat 17 (6:6), Koštomaj 12 (5:6), Podvršnik 7 (0:1), Bilič 2, Leliæ 2 (2:2), Lekič 2, Æup 13 (7:8), Miljkoviæ 12 (8:9), Nuhanoviæ 11 (1:2).

Prosti meti: šenčur CP Kranj 12:18, Elektra Esotech 29:34.
Met za tri točke: šenčur CP Kranj 8:26 (R. Horvat 3, Ristič 2, Hladnik 2, Troppan), Elektra Esotech 5:15 (T. Horvat 3, Koštomaj, Podvršnik).
Osebne napake: šenčur CP Kranj 31, Elektra Esotech 20.
Pet osebnih: Ivačič (40.), Virijeviæ (40.); Æup (38.).

šenčur je tako dobil prvo četrtino s tremi točkami prednosti. Nadaljevanje je bilo precej izenačeno, tik pred polčasom pa so domači z delnim izidom 7:2 in trojko Romana Horvata prvi del dobili s petimi točkami naskoka.

Podobna razlika je bila tudi po 30 minutah, tudi tretji del pa se je končal podobno kot drugi, s trojko Romana Horvata (skupno je dosegel 13 točk). Vendar se je nato šenčurju ustavilo. Usoden je bil niz 6:0 za Elektro v začetku zadnje četrtine, nato pa so Tadej Horvat - s 17 točkami je bil najboljši strelec dvoboja -, Miloš Miljkoviæ in Tadej Koštomaj v nekaj minutah poskrbeli za vodstvo z 69:60 in nato še 75:68, na koncu pa je bila razlika deset točk.

V naslednjem krogu bo Elektra v sredo, 24. marca gostovala v kopru, šenčur pa bo prost.

DODATNA STATISTIKA - ZEMLJEVID METOV - POTEK TEKME - LESTVICA

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:

Grega Jeras, trener šenčurja CP Kranja:

"33 minut smo igrali zelo dobro v obrambi in kljub nekaj nihanjem v napadu kontrolirali tekmo. Žal smo v zadnjih minutah popolnoma popustili, v zadnji četrtini prejeli kar 30 točk in gladko izgubili."

Borut Cerar, trener Elektre Esotech:

"Po trdi in razburljivi tekmi smo v končnici pokazali večjo zbranost in boljšo fizično pripravljenost ter zasluženo slavili zmago. Vsekakor pa čestitam košarkarjem šenčurja CP Kranja, ki so prikazali izredno borbeno igro."