Selekciji U11 in U13 odigrali ligaška turnirja

ELE 2. februar, 2015
281

V soboto, 31.01.2015 sta naši selekciju U11 in U13 odigrali svoja ligaška turnirja. Najmlajši pionirji U11 so gostili turnir na Oš Livada, mlajši pionirji U13 pa so gostovali v Ljubljani. Preberi več!

Na Oš Livada sta poleg naše ekipe nastopili tudi ekipi iz Laškega in Celja. Kot prvi so se med seboj pomerili igralci Elektre in Zlatoroga. Slednji so do zdaj zmagali prav vse tekme, a zavedali so se, da bo tokratno gostovanje težko. Naši fantje so tekmo začeli zelo pogumno in že po prvi četrtini so vodili za 6 točk. Druga četrtina je bila nekoliko slabša za oba tabora, a je zato v tretji četrtini Elektra dopustila nasprotniku doseči samo 1 točko. Kljub boljši igri gostov v zadnjemu delu tekme je Elektra uspela zadržati prednost in premagati Zlatorog. V drugi tekmi turnirja sta se pomerila Zlatorog in Keleja v kateri so zmagali Laščani z izidom 42:13. Kot zadnji so se na turnirju med seboj pomerili igralci Elektre in Keleje. Tudi tokrat so naši fantje začeli izjemno in v prvi četrtini dosegli kar 24 točk, kar je zadostvovalo za 11 točk prednosti po prvem delu tekme. druga in tretja četrtina sta postregli z nekaj manj točkami, a je zato v zadnji četrtini varovancem trenerja Cilenška uspelo doseči rekordno število točk v letošnji sezoni v posamezni četrtini in sicer 28! Elektra je na koncu slavila z 69:25.

Čestitke fantom in trenerju!!!

Elektra šoštanj : Zlatorog Laško     44:34 (19:13, 6:8, 13:1, 6:12) (Cesar 12, Ovčar 7, Jelen 6, Hudournik 4...)

Elektra šoštanj : Keleja Celje       69:25 (24:13, 8:2, 9:6, 28:4) (Verbič Kovačič 12, Mitrovič 9, Ovčar, šodič, Glojek 6 ....)

Za Elektro so igrali: Jakob Cesar 15, Tadej Ovčar 13, Tilen Verbič Kovačič 12, Mateja Mitrovič 11, šimen Jelen 10, Rok Hudournik 8, Uroš šodič 6, Lovro Glojek 6, Filip Ocvirk 5, Filip Razdevšek 3, Tim Rene Pungartnik 3, Žiga Miklavžina 2, Boštjan Reberšak 2, Vid Borišek 2 in Bor Bastič 2.

Istega dne so se v Ljubljani na turnirju podili igralci selekcije U13, katero vodi trener Čepin. Nasprotnika naše ekipe sta bili ekipi Pingvini iz Ljubljane in Helios iz Domžal. Prva tekma na turnirju je bila tekma med Pingvini in Eletro. Gostitelji so našim fantom v prvem polčasu dovolili doseči le 7 točk, ob tem pa so jih sami dosegli kar 45. Visoka prednost, ki je domači niso zapravili vse do konca tekma. Zmaga Pingvinov z izidom 65:23. V drugi tekmi se je Elektra pomerila s Heliosom iz Domžal. Tudi Helios je že v prvem polčasu naredil točkovno razliko in z visoko prednostjo odšel na odmor. Naši fantje so se borili in dali vse od sebe, a na koncu tudi drugo tekmo žal izgubili z izidom 53:20.

Čestitamo fantom za borbo in odigrani tekmi!!!

Pingvini Ljubljana : Elektra šoštanj 65:23 (23:2, 22:5, 10:10, 10:6)

Helios Domžale A : Elektra šoštanj 53:20 (9:5, 20:4, 19:4, 5:7)