Še ena zmaga Elektre Esotech v gosteh

ELE 20. december, 2008
202
V derbiju z dna lestvice so tako Novogoričani kot Šoštanjčani računali na zmago, s katero bi si polepšali prehod v leto 2009. Novogoričani so bili posebej samozavestni tudi zato, ker so končno lahko zaigrali v polni postavi, a jim tudi to ni pomagalo do tretje prvenstvene zmage.

CPG N. Gorica : Elektra 68:85

Nova Gorica - Dvorana OŠ Milojke Štrukelj, gledalcev 250, sodniki: Lovšin, Podlesnik (oba Ljubljana), Dovč (Domžale).

CPG Nova Gorica: Perko 4, Horvat 1 (1:4), Kuburič 9 (1:2), Marcetič 11, Likar 13 (2:2), Čikiæ 3 (1:2), Ademi 2, Petrovič 11, Petrovčič 6 (6:6), Pasalič 4, Antonijevič 4 (4:6).

Elektra Esotech: Golež 2 (2:2), Džambiæ 4 (2:2), Horvat 8, Mravljak 2, Novak 11 (1:2), Sjekloča 15 (1:3), Ivanovič 11 (5:6), Lekič 12 (2:2), Æup 12 (4:4), Carr 8 (3:4).

V izenačenem prvem polčasu so si gostje šele v končnici spet uspeli zagotoviti nekaj točk naskoka. Novogoričani so nato v uvodu tretjega dela zadnjič povedli s 44:43, nato pa so gostje z odlično consko obrambo in delnim izidom 20:1 (45:63) predčasno odločili zmagovalca, saj so domači v devetih minutah tretje četrtine dosegli vsega tri točke. V zadnji četrtini so se domači še uspeli približati na 10 točk zaostanka, a jim je za preobrat zmanjkalo časa in znanja.

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI

Dejan Gašparin, trener CPG Nove Gorice: "Gostujoči ekipi čestitam za zmago. Proti nam so odigrali kakovostno tekmo. Mi nismo našli pravega odgovora na consko obrambo, met nam ni stekel in tu leži razlog za to razliko v rezultatu."

Borut Cerar, trener Elektre Esotech: "Čestitam svojim fantom za dosledno izpolnjevanje nalog, ki smo jih postavili pred tekmo. Ta ekipa je pokazala pravi obraz. To je ekipa in igra, o kateri smo se pogovarjali pred sezono. Pohvalil bi še našega najmlajšega igralca Lekiča, ki se razvija v odličnega košarkarja."