Samo en dober polčas Elektre premalo za presenečenje v Mariboru

ELE 5. december, 2012
177
Samo en dober polčas Elektre premalo za presenečenje v Mariboru

Elektra je odlično odigrala prvi polčas tekme in ga predvsem  po zaslugi Brčine, ki je dosegel 8 točk zapored, tudi dobila. Nato je Elektra dobro začela 3. četrtino in vodila za 6 točk. Nato pa je Maribor Messer po minuti odmora stopil na plin in do konca tekme je bila na igrišču samo še mariborska ekipa.


LIGA TELEMACH, 8. KOLO

Sreda, 5. decembra:

MARIBOR MESSER : ELEKTRA šOšTANJ 94:77

(20:22, 22:21, 25:12, 27:22)
Jovanovič (6 podaj) in Rizviæ po 18; Atanackoviæ 20, Podvršnik 18.

STATISTIKA

Mariborski košarkarji so se vsaj začasno prebili na sam vrh prvenstvene lestvice. Proti Elektri so prišli do šeste zmage v prvenstvu, to pa so si zagotovili predvsem z dobro drugo polovico tretje in prvo polovico zadnje četrtine, ko so si nabrali neulovljivo prednost.

Pri domačih je kar pet košarkarjev preseglo mejo desetih točk, Esmir Rizvič (18 točk, 9 skokov), Bojan Jovanovič (18 točk, 4 trojke, 6 podaj), Jure Pelko (16 točk), Igor Marič (16 točk) in Igor Josipovič (12 točk). Pri gostih sta bila najbolj razpoložena Simo Atanackovič (20 točk) in Andrej Podvršnik (18 točk, 5 trojk).

Čeprav so domači v prvih dveh četrtinah trikrat ušli gostom za šest točk, dvakrat v uvodnih minutah, tretjič pa v 18. minuti, so šoštanjčani njihove nalete hitro ustavili. Tekma je bila povsem enakovredna, razmerje moči pa se je spremenilo v tretji četrtini. Potem ko so gosti hitro povedli s 50:44, so jim Mariborčani vrnili z delnim izidom 11:0, četrtino pa dobili kar s 25:12.

Dvanajst točk zaloge za zadnjo četrtino je Pelko v 31. minuti še oplemenitil na +15 (70:55). Konec upov gostujoče ekipe pa je bilo še pred 35. minuto, saj so gostitelji ob razpoloženem Jovanoviču do takrat pobegnili že za 20 točk. Največja prednost je znašala 22 točk (84:62, 93:71) v 34. in 38. minuti.

V 9. kolu bodo Mariborčani 15. decembra gostovali pri Slovanu, Elektra pa bo gostila Hopse s Polzele.

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:

Igor Kuzma, trener Maribora Messerja:
"V prvem polčasu nas je pričakovano čakala zahtevna tekma. Gostujoči košarkarji so bili strelsko izjemno razpoloženi, mi pa smo držali korak z njimi z igro pod obročem. V drugem polčasu smo zaigrali bolje v obrambi. Elektra ni našla pravih strelcev, nam pa je stekel tudi napad. Dosegli smo zelo pomembno zmago, zato si moji igralci zaslužijo čestitke."

Sebastjan Krašovec, trener Elektre šoštanja:
"Čestitke Mariboru Messerju za zmago. še enkrat so dokazali, da so odlična ekipa in povsem zasluženo so zmagali."

Sobota, 8. decembra 2012, 19.00:
ROGAšKA CRYSTAL : SLOVAN
HOPSI POLZELA : HELIOS DOMŽALE
ZLATOROG LAšKO : GROSUPLJE

Ob 20.00:
LTH CASTINGS MERCATOR : TAJFUN

 

Iskanje