S celo kožo še iz Sežane

ELE 10. januar, 2005
214
Sežana – Številni gledalci so prišli na svoj račun, saj sta Kraški zidar in Elektra zaigrala kakovostno v tekmi, polni preobratov. Gostje so v drugi četrtini pobegnili na 33:2, do polčasa pa so se domači približali na 30:35. Po odmoru so gostje ...

DELO, 10.1.2005:

Krejič za 12. zmago Elektre

Sežana – Številni gledalci so prišli na svoj račun, saj sta Kraški zidar in Elektra zaigrala kakovostno v tekmi, polni preobratov. Gostje so v drugi četrtini pobegnili na 33:2, do polčasa pa so se domači približali na 30:35. Po odmoru so gostje nanizali 16 točk zapored in si vnovič priigrali izdatno prednost (34:54). Toda gostitelji se niso predali. Že do konca 3. četrtine so prepolovili zaostanek, v zadnjem delu tekme pa so celo prevzeli vodstvo s 66:65. Ekipi sta se do zadnjih sekund večkrat izmenjali v vodstvu, pri 70:71 le 21 sekund pred koncem pa so si domači priborili žogo in v protinapad sta se podala Mučič in Mugoša. Ta je imel priložnost sam uspešno končati napad, vendar je nesebično podal Mučiču, ki je nespretno naredil osebno napako v napadu. Sledila je hitra osebna napaka domačih nad Čmerom, ki je je bil s črte prostih metov natančen. Končni rezultat je po peti osebni napaki Lazarevskega postavil Krejič in Elektra je dosegla že 12. zmago v prvenstvu.

Walter Vatovec, trener Kraškega zidarja JK: »Čestitam svojim fantom za borbenost in nepopustljivost, tudi ko so gostje vodili za 20 točk. Z malo sreče bi lahko zmago slavili tudi mi.«

Ante Perica, trener Elektre: »Po našem visokem vodstvu in nizu velikih napak so se domači vrnili in imeli celo priložnost za zmago. Za nadaljevanje v ligi za prvaka se bomo poskušali čim bolje pripraviti in odigrati vidno vlogo.«