Rogla - Elektra Esotech 74:88

ELE 27. februar, 2006
199
Zreški košarkarji so priložnost za zmago nad favorizirano Elektro zapravili že v zelo slabi prvi četrtini, v kateri so za Šoštanjčani zaostali že s 7:22. Goste so nato vso tekmo neuspešno ...

EKIPA, KOŠARKA, 26.02.2006

Rogla - Elektra Esotech 74:88 (59:65, 37:48, 15:28)

Zreče - Športna dvorana Zreče. 300 gledalcev. Sodniki: Špendl, Petek in Juhart (vsi Maribor).

Rogla Zreče: Dobrin, Meško 10 (0:1), Sivka, Čoviæ 12 (4:4), Aniæ 6 (2:5), Hohler 18 (1:2), Brolih 21 (3:5), Jovanovič 7 (5:8).

Elektra Esotech: Bruči 2, Bojiæ 8, Rošer 4, Nedeljkoviæ 14 (2:2), Mali 8, Vidovič 5, Čmer 19 (3:4), Nuhanoviæ 14 (6:9), Ivanoviæ 14 (3:3).

Prosti meti: Rogla Zreče 15:25, Elektra Esotech 14:18.

Met za tri točke: Rogla Zreče 1:14 (Hohler); Elektra Esotech 6:15 (Mali in Čmer po 2, Vidovič in Ivanoviæ po 1).

Osebne napake: Rogla Zreče 17, Elektra Esotech 25.

Skoki: Rogla Zreče 18 (8 + 10), Elektra Esotech 21 (10 + 11).

Rogla: Meško 3, Sivka 2, Čoviæ 3, Aniæ 3, Hohler 4, Brolih 4, Jovanovič 3.5.

Elektra Esotech: Bruči 3, Bojiæ 3.5, Rošer 3, Nedeljkoviæ 4, Mali 3.5, Vidovič 2.5, Čmer 4.5, Nuhanoviæ 4, Ivanovič 4.

Zreški košarkarji so priložnost za zmago nad favorizirano Elektro zapravili že v zelo slabi prvi četrtini, v kateri so za Šoštanjčani zaostali že s 7:22. Goste so nato vso tekmo neuspešno lovili in tako ostali brez šeste letošnje zmage, medtem ko so varovanci trenerja Dušana Hauptmana le še potrdili uvrstitev v ligo za prvaka. Šoštanjčani so v prvem delu tekme zlahka prihajali do točk, saj je domača ekipa pokazala premalo v obrambi in do polčasa naredila le šest osebnih napak. Poleg tega so se Zrečani zelo namučili za vsak koš, nikakor pa jim ni šlo pri metu z razdalje, saj so iz 14 poskusov zadeli le eno trojko. V drugi polovici tekme so gostitelji zaigrali bolje in kazalo je že, da bi lahko prišlo tudi do preobrata.

Sredi tretje četrtine je Elektra sicer povedla s 65:50, a so nato Zrečani uspeli z devetimi zaporednimi točkami pred zadnjim delom znižati na šest zaostanka, po uspešnem začetku zadnjih desetih minut pa je na semaforju pisalo že 63:65. Toda gostje so znali kaznovati nekaj zapravljenih priložnosti Rogle in svojo prednost znova povišati ter dokončno odločiti zmagovalca.