Rezultati tekem mlajših selekcij preteklega vikenda

ELE 9. februar, 2015
243

Mlajši pionirji U13 in mladinci U19 so minuli vikend nadaljevali s svojim prvenstvom. Pionirji so se na ligaškem turnirju v Domžalah pomeri z domačini Helios Domžale A in Pingvini Ljubljana, a bili na žalost dvakrat poraženi. Mladinci so gostovali v Rogaški Slatini, kjer so po slabem začetku in dobri igri v nadaljevanju klonili v podaljšku tekme. Preberi več!

V soboto, 07.02.2015, so mlajši pionirji skupaj s trenerjem Čepinom gostovali na ligaškem turnirju v Domžalah. Najprej so se pomerili s Pingvini iz Ljubljane, proti katerim so prikazali dobro igro, vendar so precej višji in fizično močnejši Pingvini vseeno zmagali z izidom 57:36. Sledila je tekma proti gostiteljem turnirja, ki so nekako veljali za najmočnejšo ekipo na turnirju. Po dobri prvi polovici tekme so igralci Elektre v drugem delu nekoliko popustili in domači so to znali izkoristiti. Zmagali so igralci Helios Domžal z izidom 71:27.

Pingvini Ljubljana : Elektra šoštanj 57:36 (23:8, 10:13, 13:2 11:13)

Helios Domžale A : Elektra šoštanj 71:27 (18:6, 13:10, 22:5, 18:6)

V nedeljo, 08.02.2015, so se naši mladinci s trenerjem Kobaletom podali na gostovanje v Rogaško Slatino. Gostitelji so izkoristili zaspan začetek Elektre in si na hitro ustvarili nekaj točk prednosti. Gostje so se v drugi četrtini prebudili in začeli igrati bolje. Rezultat je bil ponovno izenačen in možnosti za zmago so bile odprte za obe ekipi. Po zelo izenačeni tretji in četrti četrtini sta ekipi ob končanem rednem delu tekem bili rezultatsko povsem izenačeni in gledalci v dvorani so bili nagrajeni še s podaljškom tekme. V podaljšku so gostitelji imeli več od igre, zadevali odprte mete in so bolje odigrali v obrambi. Vse to se je kazalo v delnem izidu 13:4 in zmaga je ostala v Rogaški Slatini.

Rogaška : Elektra šoštanj 78:69 (22:11, 13:21, 14:15, 16:18, 13:4)

Strelci za Elektro: Kosi J. 22, Bukovič G. 21, Omladič 11, špegel 7, Kosi T. 6 Rojnik 2

V sredo 11.02.2015 in četrtek 12.02.2015 bodo igralci selekcije U15 odigrali dve ligaški tekmi. Najprej se bodo doma pomerili z Majšperk-Haloze, nato pa odhajajo v goste k Hopsom iz Polzele. Prav tako v prihajajočem vikendu s sezono nadaljujejo kadeti U17, ko se bodo doma pomerili s Helios Domžalami.