Rezultati tekem mlajših selekcij preteklega vikenda

ELE 26. januar, 2015
226

Včeraj so bile na delu tudi preostale mlajše selekcije, natančneje najmlajši pionirji U11, pionirji U15 in mladinci U19. Po sobotni zmagi kadetov nad Slovanom so naši mladi košarkarji nadaljevali z izjemnimi predstavami tudi v nedeljo in domov prinesli še tri zmage. Preberi več!

V dopoldanskih urah so se na turnirju v Laškem mudili najmlajši pionirji U11 s trenerjem Cilenškom na čelu. Odigrali so dve tekmi, ter dosegli en poraz in eno zmago. Boljši so bili od ekipe iz Celja, poraz pa so priznali domačinom, ki so turnir zaključili z dvema zmagama.

Rezultati vseh treh tekem na turnirju v Laškem:

ob 9.00 uri Zlatorog Laško : Keleja 91:23 (33:11, 19:7, 23:0, 16:5)

ob 10:15 uri Keleja : Elektra 17:71 (9:25, 1:8, 3:21, 4:17)

ob 11:30 uri Zlatorog Laško : Elektra 60:42 (21:17, 7:8, 15:12, 17:5)

Strelci za Elektro: Tilen Verbič Kovačič 8, Rok Hudournik 14, Tadej Ovčar 13, Boštjan Reberšak 8, Uroš šodič 6, Vid Borišek 7, Mateja Mitrovič 6, Nace Lesnjak Notersberg 6, Filip Ocvirk 6, šimen Jelen 9, Filip Razdevšek 4 in Taj Puklič 8.

Ob 10.00 uri so v Miklavžu na Dravskem polju gostovali naši pionirjiu U15. Trener Herman je skupaj s fanti odšel po nove tri točke, a je napovedal, da se bodo tekme lotili resno in brez podcenjevanja nasprotnika. Po odličnem prvem polčasu Elektre so v drugi četrtini gostitelji uspeli nekoliko zaustaviti hiter napad naših fantov. V tretji četrtini so domači uspeli rezultat obrniti sebi v prid, a je v zadnjih desetih minutah predvsem po zaslugah fenomenalnega Ojsterška (34 točk) Elektra prikazala izjemno igro in na koncu slavila s 67:71.

Miklavž : Elektra šoštanj 67:71 (12:22, 16:15, 26:13, 13:21)

Strelci za Elektro: Ojsteršek 34, Kikec 18, Koren 8, Kučis 6, Kresnik 5

Izjava trenerja Hermana:"Fantje so kljub ponovnemu nihanju v igri zasluženo slavili svojo 7. zmago v 2. delu prvenstva. Na ta način smo se močno približali enemu izmed prvih 4 mest, ki v 3. delu vodijo v razigravanje tik za najboljšimi prvoligaši."

V večernih urah se je v domači dvorani šD šoštanj s svojim nasprotnikom pomerila tudi mladinska selekcija Elektre U19, katero vodi trener Kobale. V goste je prišla ekipa iz šentjurja, ki je v prvi četrtini nekoliko presenetljivo povedla in na prvi odmor odšla z izidom 23:15. V drugih desetih minutah se je domače moštvo prebudilo in potek igre na parketu se je spremenil. Odlično razpoložena Jan Kosi in Grega Bukovič sta s svojimi izkušnjami z igranjem v prvi članski ligi prevzela vajeti v svoje roke, ter s pomočjo Kaja špegla (16 točk) in mladega in nadobudnega Andraža Stropnika (15 točk) Elektro popeljala do nove zmage.

Elektra šoštanj : šentjur Tajfun 92:83 (15:23, 30:19, 22:23, 25:18)

Strelci za Elektro: Kosi J. 21, Bukovič G. 17, špegel 16, Stropnik 15, Kosi T. 8, Babajiæ 7, Omladič in Purnat po 4