Rezultati tekem mlajših selekcij preteklega vikenda

ELE 12. januar, 2015
241
Rezultati tekem mlajših selekcij preteklega vikenda

Minuli vikend so ligaške tekme odirale tudi naše mlajše selekcije U15, U17 in U19. Zmagale so vse tri selekcije Elektre! Čestitke vsem trenerjem in njihovim varovancem!


V soboto, 10.01.2015 so v dvorani Oš Ivana Cankarja v Vrhniki gostovali naši kadeti U17 s trenerjem Dušanom Maličeviæem. Po nekoliko neodločnem začetku tekme gostov so domači po prvih desetih minutah vodili za točko ob izidu 22:21. Prvi odmor je trener Elektre izkoristil za nekaj spodbudnih besed svojim varovancem in kot kaže je prav to bilo potrebno, da se gostje prebudijo in začnejo igrati svojo prepoznavno igro. Hitri napadi in čvrsta obramba so vsilili domačinom drug slog igre in naši fantje so iz minute v minuto povečevali svojo prednost. Skozi preostali del srečanja Vrhnika dejansko ni imela možnosti umiriti igre in uloviti visok zaostanek, nepopustljivi gostje pa so tekmo odigrali borbeno do konca in tekmo zaključili s 47 točkami prednosti. Izkazal se je predvsem Domen Omladič, ki je po enem mesecu kot kaže spet našel svojo pravo formo, saj je na tekmi dosegel kar 26 točk. 

Čestitke fantom za prikazano igro in karakter! Verjamemo, da vam bo uspelo priti na najvišja mesta v končni razvrstitvi! Samo tako naprej!

Izjava trenerja Maličeviæa:"Tekmo so začeli preveč lahkotno. Nismo dali svojega maksimuma in to se je poznalo na koncentraciji tako v obrambi kot v napadu. Seveda smo v nadaljevanju zaigrali tako kot znamo in stvar se je hitro obrnila v pravo smer. Čestitke fantom za zmago, vendar sezone še zdaleč ni konec. Čakata nas še dve zelo pomembni tekmi, mogoče najpomembnejši tekmi sezone. Najprej se bomo pomerili z Olimpijo, nato pa sledi še tekma s Slovanom. Vlogo favorita prepuščamo obema nasprotnikoma, kar nam daje možnost, da odigramo sproščeno in pripravimo presenečenje."


Vrhnika : Elektra šoštanj 55:102 (22:21, 8:28, 13:22, 12:31)

Strelci za Elektro: Omladič 26, Stropnik 19, Rojnik 17, Skorenšek in Ivenčnik po 8, Marolt in Praunseis po 7, Kosi T. 4, Trap, Ravnikar in Žnidar Petelinšek po 2


Trenutna razvrstitev v skupini:

Skupina 1AV

Ne Ekipa Z/P Točke

1. Elektra šoštanj 6/2 14

2. Union Olimpija A 6/1 13

3. Slovan A 6/1 13

4. Vrhnika 2/6 10

5. Maribor Nova KBM A 2/5 9

6. Radenska Creativ Sobota 0/7 7

 

Stareješi pionirji so v petek 09.01.2015 odigrali zaostalo tekmo z ekipo Zlatorog. V šD šoštanj so ob 18.00 uri pred nekaj domačimi navijači tekmo odlično začeli in po pvri četrtini vodili 20:15. Z odlično predstavo so nadaljevali tudi v drugih desetih minutah in na polčas odšli z izidom 36:29. Tudi tretja četrtina je postregla z izjemno igro domače ekipe, ki je pred zanjo četrtino zelo samozavestno razmišljala o zmagi. A Zlatorog, ki ima v vseh mladinskih kategorijah dokaj močno zasedbo, se je zadnjih desetih minutah pokazal v drugi luči. Bolje so odigrali tako v obrambi kot v napadu in Elektri dopustili doseči samo 6 točk, ob tem pa so jih sami dosegli 24. Na koncu so slavili gostje z izidom 59:67.

Elektra šoštanj : Zlatorog 59:67 (20:15, 16:14, 17:14, 6:24)

Strelci za Elektro: Ojsteršek 22, Kresnik 10, Koren 8, Rotovnik 7, Kikec 6, Cerar 4, Kučis 2

 

V nedeljo, 11.01.2015 so dopoldan pionirji U15 s trenerjem Tomažem Hermanom gostovali v Celju. Po izjemnem začetku naših fantov so se domačini nekoliko zbrali in odigrali bolje ter posledično znižali rezultatski zaostanek. Na polčas je Elektra odšla s 6 točk prednosti, kar je še vedno bila zadostna prednost za sproščeno nadaljevanje tekme. A domača ekipa ECE Celje je tudi v nadaljevanju pritisnila in dobila tretjo četrtino z izidom 26:24. Pred zanjimi desetimi minutami je tako Elektra imela še 4 točke prednost in jasno je bilo, da bo o zmagovalcu odločala zadnja četrtina. Varovanci trenerja Hermana niso popuščali in so predvsem po zaslugi tesne obrambne igre uspeli obdržati prednost in na koncu slaviti z izidom 77:80

Čestike fantom in trenerju! Držimo pesti za uspešno nadaljevanje!

Izjava trenerja Hermana:"Minuli vikend so starejši pionirji odigrali v razmaku treh dni dve prvenstveni tekmi, na katerih je večino časa glavno vlogo igrala naša ekipa. In sicer na način, da smo dominirali v skoku, odigravali hitro tranzicijo in napadali nasprotnika tam kjer je najbolj ranljiv. S tem, da smo proti Celju zdržali vseh 40 minut, doma proti Zlatorogu pa le 30 minut, ampak je to bila očitno dobra šola."


ECE Celje : Elektra šoštanj 77:80 (10:22, 24:18, 26:24, 17:16)

Strelci za Elektro: Ojsteršek 37, Kresnik 15, Kikec in Rotovnik po 6, Cerar, Ferenc, Kučis, Zager po 2

Trenutna razvrstitev na lestvici:

Skupina BJ

Ne Ekipa Z/P Točke

1. Hopsi Polzela 8/1 17

2. Zlatorog Laško 7/2 16

3. Elektra šoštanj 6/3 15

4. Radenska Creativ Sobota 4/5 13

5. Union Olimpija B 4/5 13

6. Haloze - Majšperk 3/6 12

7. ECE Celje 3/6 12

8. Miklavž 1/8 10

 

V večernih urah, natančneje ob 18.00 uri, je sledila še mladinska tekma v domači dvorani v šoštanju. Elektra je gostila zadnje uvrščeno ekipo v njihovi skupini AKK Branik. Fantje so pred domačimi gledalci začeli dokaj dobro in na hitro povedli za nekaj točk. Do konca četrtine so dovolili gostom, da dosežejo le 11 točk in tako so na prvi odmor odšli s prednostjo 8 točk. V drugi četrtini so gledalci videli boljšo igro obeh ekip, a se je kljub 25 doseženim točkam zdelo, da Elektra igra s pol moči. Polčas se je končal z izidom 44:32 za domače. V nadaljevanju so gostje nekoliko bolj pritisnili na obeh straneh igrišča in tretjo četrtino celo dobili s 26:24. Zadnjih deset minut je ponovno minilo v znamenju domače ekipe, ki je v tem delu tekme dosegla kar 29 točk in poskrbela za zmago z izidom 97:81. S to zmago fantje potrjujejo borbo za prvo mesto v njihovi skupini, ki bi v nadaljevanju prineslo igranje za najvišja mesta v končni razvrstitvi letošnje sezone.

Izjava trenerja Kobaleta:"Igrali smo zelo sproščeno in brez pritiska. Začeli odlično in nekako skozi celotno srečanje nadzirali igro. Čestitke fantom za zmago, a pred nami je še dosti tekem, zato je potrebno ostati osredotočen na igro in naš cilj - igrati za najvišja mesta."


Elektra šoštanj : AKK Branik 97:81 (19:11, 25:21, 24:26, 29:23)

Strelci za Elektro: Kosi J. 27, Bukovič G. 16, Omladič 11, Stropnik 10, Rojnik 8, Babajiæ 7, špegel in Praunseis po 6, Kosi T. 4, Ivenčnik 2


Trenutna razvrstitev na lestvici:

Skupina BV

Ne Ekipa Z/P Točke

1. Elektra šoštanj 6/1 13

2. Maribor Nova KBM 6/0 12

3. Rogaška 5/2 12

4. Konjice - Zreče 3/4 10

5. Hopsi Polzela 3/4 10

6. Litija 2/4 8

7. AKK Branik 1/5 7

8. šentjur Tajfun 0/6 6

Iskanje