Rezultati tekem mlajših selekcij preteklega vikenda

ELE 17. december, 2014
241

Minuli vikend so bile na delu naše mlajše selekcije od U13 pa do U19. Pionirji so gostili turnir v domači dvorani v šoštanju, starejši pionirji so gostovali v Majšperku pri Ptuju, kadeti in mladinci pa so se v gosteh pomerili z Mariborom Nova KBM.

V soboto so kot prvi bili na parketu kadeti, ki so že ob 10.00 uri gostovali v Mariboru. Po odličnem prvem polčasu so varovanci trenerja Maličeviæa tudi v nadaljevanju uspeli odigrati dobro in obdržati visoko prednost. Elektra je slavila z izidom 77:97.

Izjava trenerja Maličeviæa:"Igrali smo zelo dobro. Mislim, da celo najboljši prvi polčas v letošnji sezoni. Enega izmed ciljev, uvrstitev med 6 najboljših ekip smo dosegli. Vesel sem, da so igralci pokazali karakter in odigrali za Andraža Praunseisa in Andraža Stropnika, za katera upam, da se nam čimprej pridružita in potem skupaj napademo uvrstitev za sam vrh."

Maribor Nova KBM : Elektra šoštanj 77:97 (16:27, 13:27, 29:23, 19:20)

Strelci za Elektro: Skorenšek 19, Ivenčnik in Omladič po 16, Jurko in Rojnik po 13, Kosi T. in Marolt po 10

Ob 11.00 uri se je v šD šoštanj začel turnir za selekcije U13, katerega so se poleg naše Elektre udeležili še ekipi iz Zagorja in Vojnika. Naši fantje, ki jih vodi Mile Čepin, so obe tekmi žal izgubili, a vseeno pokazali veliko želje in borbenosti.

Rezultati vseh tekem:

Elektra šoštanj : KD Zagorje 31:63 (11:23, 12:18, 2:9, 6:13)

KD Zagorje : KK Vojnik 31:53 (11:11, 4:14, 4:14, 12:14)

Elektra šoštanj : KK Vojnik 24:48 (4:17, 8:5, 8:16, 4:10)

V nedeljo so starejši pionirji U15 gostovali v Majšperku pri Ptuju. Naši fantje so dobro začeli srečanje in večino časa nadzirali potek igre na parketu. Elektra je zmagala z izidom 62:65.

Izjava trenerja Hermana:"še ena zanimiva tekma, kjer smo večino tekme igrali dobro in nadzirali rezultat. V zadnjih minutah pa delali nepotrebne napake zaradi nezbranosti in dovolili nasprotniku, da se približa. Vendar smo z zanesljivim izvajanjem prostih metov mirno pripeljali tekmo do konca:"

Haloze-Majšperk : Elektra šoštanj 62:65 (16:20, 14:17, 13:12, 19:16)

Strelci za Elektro: Ojsteršek 29 (10 skokov), Kikec 24 (12 skokov), Kresnik 5, Rotovnik 4, Kučis 1

V popoldanskih urah so se v Mariboru podili naši mladinci. Gostovali so pri tamkajšnji ekipi Maribor Nova KBM. Močno oslabljena Elektra, ki je igrala brez Stropnika in Praunseisa, ki sta odsotna zaradi zdravstvenih razlogov, je bila skozi večino srečanja v podrejenem položaju. Vseeno so se fantje borili in na vso moč poskusili preobrniti rezultat njim v korist. To jim žal ni uspelo, napovedujejo pa veliko maščevanje za poraz v domači dvorani.

Maribor Nova KBM : Elektra šoštanj 71:67 (17:12, 18:15, 19:18, 17:21)

Strelci za Elektro: Kosi J. 16, Kosi T. 14, špegel 11, Bukovič G. 9, Purnat 6, Omladič in Ivenčnik po 5