Prve domače tekme mladih v novi tekmovalni sezoni so za nami!

ELE 29. september, 2014
135

Minuli vikend so se v športni dvorani v šoštanju odvijale prve domače tekme mlajših selekcij KK Elektre v sezoni 2014/2015. V soboto so v dopoldanskih urah tekmo odigrali igralci kadetske ekipe U17, v nedeljo dopoldan so igrali starejši pionirji U15, zvečer pa so svojo prvo tekmo po ponovni uvrstitvi v prvo ligo odigrali tudi mladinci U19.


V soboto, 27.9. so točno ob 10. uri s tekmo začeli kadeti, ki jih vodi Dušan Maličeviæ.  Zanje je to bil drugi krog nove sezone, nasproti pa jim je stala ekipa iz Slovenskih Konjic. Po visoki zmagi Elektre v prvem krogu nad Hopsi iz Polzele je moštvo delovalo zelo samozavestno, kar so znali prikazati že v prvi četrtini. Trener Maličeviæ je pred tekmo prepovedal kakoršno koli podcenjevanje nasprotnika, zato se je odločnost njegovih varovancev videla že od samega začetka. Po prvem polčasu je tako prednost domače ekipe znašala velikih 30 točk, a to igralcev ni uspavalo. V tretji četrtini so nasprotniku dovolili doseči le en koš (2 točki), do konca tekme pa se je prednost samo še povečevala. Tekma se je tako končala s kar 74 točkami prednosti domače ekipe.

Trener je bil po tekmi vidno zadovoljen: »Tekmo smo kontrolirali od začetka do konca. Fantje so se zelo borili in nasprotniku v napadu niso dopuščali veliko prostora. Sem zadovoljen, vendar mislim, da lahko določene stvari še popravimo in svojo igro naredimo še hitrejšo. Rad bi čestital igralcem za zmago!«

KK Elektra : KK Konjice Zreče 105:31 (24:9, 27:12, 21:2, 33:8)

Strelci za KK Elektra: Marolt 26, Kosi T. 20, Jurko 12, Omladič 10, Skornšek in Rojnik 8, Praunseis 7, Ravnikar, Trap in Petelinšek 4, Ivenčnik 2  

ČESTITKE EKIPI IN TRENERJU! PONOSNI SMO NA VAS!

 

V nedeljo, 28.9. je bila ob 10. uri na sporedu tekma starejših pionirjev Elektre in Konjic Zreče. Naši fantje so od samega začetka dominirali na igrišču in že v prvi četrtini dosegli kar 37 točk, prejeli pa le 6. Občutna premoč se je kazala tudi v nadaljevanju in že po prvem polačasu je bilo jasno, da bo končna razlika ogromna. V drugem polčasu so domači nadaljevali z odlično predstavo in so pridno polnili koš nasprotnika, kateremu niso dovolili, da se v napadu razigra in doseže večje število točk. Trener ni skrival zadovoljstva po tekmi: "Glede na stanje na igrišču je končni rezultat popolnoma realen. Veseli dejstvo, da imajo v takšni konkurenci vsi moznost igranja in dokazovanja, kar mislim, da je tudi večina izkoristila. Čestitke fantom!"

KK Elektra : KK Griže 118:31 (37:6, 25:5, 24:11, 32:9)

Strelci za KK Elektra: Ojsteršek 27, Kresnik 20, Kikec 17, Cerar in Koren po 12, Rotovnik 10, Zager 8, Ferenc 6, Kučis 4, Podlinšek 2

FENOMENALEN ZAČETEK SEZONE ZA NAšE STAREJšE PIONIRJE! BRAVO FANTJE!

 

Ob 18. uri pa je sledila tekma dneva med mladinci Elektre in Slovana iz Ljubljane. Zbralo se je kar nekaj tako domačih kot gostujočih gledalcev, ki so bučno navijali in spodbujali svojo ekipo. Po nervoznem začetku obeh ekip (10:9 v prvi četrtini) se je tekma v drugi četrtini razživela. Igralci so postregli s kar nekaj lepo izvedenimi akcijami, kar je dodobra ogrelo celotno publiko. Na polčas so s prednostjo devetih točk odšli domači in si s tem prislužili velik aplavz svojih navijačev, a v drugem polčasu so bili gostje bolj odločni in z eksplozivnim začetkom so hitro nadoknadili zaostanek. V zadnji del tekme so gostje odšli s točko  prednosti. Košarkarji Elektre so z agresivno igro poskušali pritisniti nasprotnika že na njegovi polovici, nekaj krat prestregli žogo in iz protinapada dosegli lahek koš. A v zadnjih minutah po nekaj napakah žoga pri domačih ni hotela skozi obroč in tako si je Slovan prigaral težko zmago z izzidom 67:59.

KK Elektra : KK Slovan 59:67 (10:9, 25:17, 9:19, 15:22)

Strelci za KK Elektra: špegel 22, Kosi T. in Bukovič G. po 10, Kosi J. 5, Purnat 4, Trap in Omladič po 3, Praunseis 2

GLAVE GOR FANTJE! šE SLAJšE BO ZMAGATI V LJUBLJANI!

Iskanje