Preobrat v drugem polčasu

ELE 23. februar, 2004
212
Elektra : Alpos Kemoplast 84:73 (19:25, 18:19, 24:11, 23:18) - Dvorana OŠ Bibe Röcka v Šoštanju - gledalcev 200 - sodnika Boltauzer (Maribor) in Šorli (Kranj).

VEÈER: Ponedeljek, 23. Februar 2004 - Stran: ŠPORT

V sobotnem 21. krogu v košarkarski I. A-ligi

Elektra - Alpos Kemoplast 84:73 (19:25, 18:19, 24:11, 23:18)

Dvorana OŠ Bibe Röcka v Šoštanju, gledalcev 200, sodnika Boltauzer (Maribor) in Šorli (Kranj).

Elektra: Ručigaj 17 (5-6), Krejiæ 24 (5-6), Nedeljkoviæ 6, Èmer 19 (2-2), Nuhanoviæ 16 (2-3) - Auer, Majstoroviæ, Šipura, Vidoviæ 2, Hudarin, Goršek, Sagadin.

Alpos Kemoplast: Petrovič 22 (2-2), Sebič 9 (2-4), Trifunovič 16 (2-2), Livajiæ 13 (5 5), Hajriæ 8 (1-3) - Palčnik, Ribežl 2, Kočar 3, Jovanoviæ, Maček, Èebular, Tilinger.

Košarkarji Elektre nadaljujejo s serijo zmag. Sobotna tekma proti Šentjurju pa je bila zelo težka. To je pred tekmo napovedoval tudi trener Šoštanjčanov Memi Beæiroviæ.

Šentjurčani so tekmo začeli zelo motivirano in v prvi četrtini povedli z enajstimi točkami prednosti (24:13). Prednost so zadržali tudi do konca polčasa, predvsem po zaslugi Petroviča in Trifunoviča. Po prvi polovici tekme so imeli igralci Kemoplasta kar 80-odstoten met za dve in 54-odstoten za tri točke. V drugem delu se je razmerje moči spremenilo. Domači so začeli z delnim rezultatom 11:2 in prvič vodili (48: 46). Bolje so zaigrali v obrambi. V napadu je ekipo znova izvrstno vodil Èmer, razigral se je še Krejiæ. Dve minuti pred koncem je bila prednost neulovljivih 79: 64.