Predaja v prvem polčasu

ELE 22. november, 2004
202
Če bi uporabili izrazoslovje iz boksa, potem so se igralci Branika že v prvi rundi znašli v nokdavnu. Tako bi lahko opisali nezbranost v obrambi in nepovezanost v napadu. Takšna igra na začetku tekme ni obetala nič dobrega. Razpoloženi Šoštanjčani so ...

VEČER: Ponedeljek, 22. November 2004 - Stran: ŠPORT

Minulo soboto v šestem krogu v I. A-ligi za košarkarje

Branik CPM - Elektra 68:78 (8:26, 15:22, 22:15, 23:15)

Dvorana Tabor v Mariboru, gledalcev 150, sodniki Strnad, Turk (oba Ljubljana) in Šorli (Kranj).

Branik CPM: Videnšek, Leskovar 4, Kadiæ 18, Želj 2, Kosi - Pejiæ 8 (1-2), Auer 5 (3-4), Ravnikar 4 (4-4), Smaka 7 (1-2), Spešič 18 (4-6), Vezjak, Božnik.

Elektra: Krejič 18 (2-2), Buršiæ 17 (2-3), Vidoviæ, Čmer 13 (4-5), Nuhanoviæ 16 - Dobovičnik, Šipura, Arzenšek, Hudarin, Nedeljkoviæ 4, Vujasinovič, Ivanoviæ 10 (4-4).

Če bi uporabili izrazoslovje iz boksa, potem so se igralci Branika že v prvi rundi znašli v nokdavnu. Tako bi lahko opisali nezbranost v obrambi in nepovezanost v napadu. Takšna igra na začetku tekme ni obetala nič dobrega. Razpoloženi Šoštanjčani so izkoristili vse napake in hitro odločili o zmagovalcu.

Domači so igrali brez poškodovanega centra Raičkoviæa in niso našli odgovora za visokega Nuhanoviæa. Gostje so s čvrsto obrambo zunanjih igralcev Branika onemogočili met za tri točke. V 9. minuti je bilo že 26:6 za Elektro. Tudi druga četrtina ni prinesla spremembe. Trener Darko Mirt je skušal s pogostimi menjavi, vendar ni našel prave peterke. Gostje so vodstvo še povišali, v 20. minuti je bilo 48:22.

Začetek drugega polčasa je pripadal domačim, z delnim rezultatom 8:0 so zaostanek znižali na 31:48. Toda gostje niso dovolili preobrata. Še naprej so nadzirali potek dogodkov na igrišču. Do konca tekme so gostitelji poraz le ublažili.

Težka pot do obroča gostov; od leve: Miha Čmer, Žiga Ravnikar in Salih Nuhanoviæ