Posebno priznanje dolgoletnemu trenerju Marjanu Kristanu

ELE 19. junij, 2007
Posebno priznanje dolgoletnemu trenerju Marjanu Kristanu
Prestižno priznanje in stekleno skulpturo za dolgoletno delo v slovenski košarki je iz rok predsednika Košarkarske zveze Slovenije Dušana Šešoka dobil Marjan Kristan iz KK Elektra Esotech.

Foto: Bojan Rotovnik

Posebno priznanje KZS

V soboto, 16. junija, je na Fužinskem gradu v Ljubljani potekalo tradicionalno srečanje Košarka združuje, na katerem se vsako leto dobijo vsi rodovi slovenskih košarkarskih delavcev. Ob dobri pijači in jedači ni manjkalo predvsem obujanja spominov in razpravljanja o tem, kaj nas v nam tako ljubem športu čaka v prihodnje.

Prestižna priznanja in stekleni skulpturu za dolgoletno delo v slovenski košarki sta iz rok predsednika Košarkarske zveze Slovenije Dušana Šešoka dobila Marjan Kristan iz KK Elektra Esotech in Sašo Grilj iz KK Helios Domžale. Posebno priznanje pa je za popularizacijo košarke med mladimi dobila Šolska košarkarska liga, v imenu katere je nagrado sprejel njen izvršni direktor Franc Zalar.

Marjan kristan

- od leta 1964 do leta 1978 igralec KK Elektre od tega večino let kot igralec članske ekipe,
- diplomant visoke šole za telesno kulturo,
- učitelj športne vzgoje na Osnovni šoli Livada (nekdaj OŠ Veljka Vlahovič) od leta 1978, kjer je zaposlen še danes, vse od začetka službovanja na osnovni šoli organizira metodično učenje košarke na različnih starostnih stopnjah ter organizira medrazredna tekmovanja v košarki,
- dolgoletni aktivni član šolskega športnega društva in splošni promotor športa med mladimi,
- trener članske ekipe KK Elektra v sezonah 1983/84 in 1984/85,
- dolgoletni trener mlajših selekcij KK Elektra, predvsem pionirjev, mlajših pionirjev in šole košarke,
- dolgoletni član KK Elektra in redni obiskovalec košarkarskih dogodkov v Šaleški dolini,

- največji trenerski uspehi:
2 x prvak ŠKL za osnovnošolce (šolski leti 1997/98 in 1999/2000),
3. mesto v pokalu Šumi za ml. pionirje: 1987/88,
8. mesto v Sloveniji z ekipo ml. pionirjev: 1989/90,
4. mesto v pokalu Šumi za ml. pionirje: 1993/94,
4. mesto v državi z ekipo starejših pionirjev: 1995/96,
4. mesto z ekipo starejših pionirjev v okviru pionirskega festivala: 1997/98,
večkrat udeleženec polfinalnih in četrtfinalnih tekem šolskih športnih prvenstev.