Pomembna in velika zmaga Elektre v Kopru 66:82

ELE 13. marec, 2010
209

V dvoboju z dna prvenstvene lestvice so šoštanjčani na obali ugnali Koper, pred katerim imajo zdaj štiri zmage prednosti. Tokrat je bila odločilna tretja četrtina, ki so jo košarkarji Elektre dobili s...

LUKA KOPER - ELEKTRA ESOTECH 66:82 (13:15, 23:25, 12:27, 18:15)

Koper, 13.03.2010, Dvorana Oš, gledalcev 150, sodniki: Lovšin, Fišer (oba Ljubljana) in Gajšek (Trbovlje).

Luka Koper: Smiljanič 9 (1:2), Mihalič 20 (4:4), Nachbar 5, Ugrehelidze 8, Perko 5 (2:2), Nowakowski 10 (4:4), Kumalič, Kunc 4 (0:1), Richter 5.

Elektra Esotech: Horvat 20, Koštomaj 4, Podvršnik, Bilič 4, Leliæ 5 (1:2), Æup 20 (6:6), Miljkovič 14 (6:6), Nuhanoviæ 15 (7:7).

Prosti meti: Luka Koper 11:13, Elektra Esotech 20:21.
Met za tri točke: Luka Koper 9:27 (Mihalič 4, Smiljanič 2, Nachbar, Perko, Richter po 1), Elektra Esotech 6:15 (Horvat 6).
Osebne napake: Luka Koper 21, Elektra Esotech 17.

V dvoboju z dna prvenstvene lestvice so šoštanjčani na obali ugnali Koper, pred katerim imajo zdaj štiri zmage prednosti. Tokrat je bila odločilna tretja četrtina, ki so jo košarkarji Elektre dobili s 15 točkami naskoka in pred zadnjimi desetimi minutami vodili že z neulovljivimi 19 točkami. V zadnjem delu gostje sprva niso popuščali in razliko dvignili na 20 (57:77), v končnici pa so domači poraz vendarle nekoliko ublažili.

Na tekmi je bilo odločilno obdobje med 23. in 28. minuto, ko je Tadej Horvat zadel tri od svojih skupaj šestih uspešnih metov za tri točke in razlika je s 45:52 narasla na 45:63, do konca tretje četrtine pa še za točko.

Luka Koper bo v sredo, 17. marca, gostovala pri novomeški Krki, Elektra Esotech pa je v vnaprej igrani tekmi zadnjega kroga prvega dela lige Telemach izgubila s Heliosom z 79:81.

DODATNA STATISTIKA - ZEMLJEVID METOV - POTEK TEKME - LESTVICA

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:

Aleksander Sekulič, trener Luke Kopra:

"Odigrali smo eno slabši iger v tej sezoni, kot sem dejal že pred tekmo, se nam zelo poznajo težave s sestavo ekipe, medtem ko se mora Jernej Mihalič še uigrati. Tokrat sem dobil občutek, da nimamo dovolj energije, po drugi strani pa so jo veliko prikazali košarkarji Elektre Esotech, ki so bili izjemno razpoloženi v napadu in so na koncu tudi zasluženo zmagali."