216
Domžalčani so bili pred srečanjem z Elektro, proti kateri so jih spodbujale skoraj povsem polne tribune, izraziti favoriti, vendar so jih Šoštanjčani letos ...

EKIPA, KOŠARKA, 17.02.2006

Helios - Elektra 84:67 (56:61, 38:44, 24:22)

Domžale - Dvorana Komunalnega centra. 800 gledalcev. Sodniki: Jeršan, Poljanšek in Javor.

Helios: Žerak 6 (4:5), Zalokar, Tuljkoviæ 11, Frierson 11, Krejič 6 (1:2), Bajramliæ, Laškevič 12 (2:3), D. Lorbek 14, K. Lorbek, Močnik 7 (1:2), Zagorac 20 (1:1).

Elektra: Dobovičnik 2, Bojič 9 (3:3), Nedeljkoviæ 10 (4:4), Mali 9 (3:4), Vidovič 3, Čmer 17 (7:8), Nuhanoviæ 7 (3:5), Ivanovič 10 (2:2).

Prosti meti: Helios 9:13, Elektra 22:26.

Met za tri točke: Helios 12:29 (D. Lorbek 4, Frierson 3, Močnik 2, Tuljkoviæ, Krejič, Zagorac), Elektra 3:13 (Čmer 2, Vidovič).

Osebne napake: Helios 25, Elektra 18.

Skoki: Helios 35 (22 + 13), Elektra 26 (23 + 3).

Domžalčani so bili pred srečanjem z Elektro, proti kateri so jih spodbujale skoraj povsem polne tribune, izraziti favoriti, vendar so jih Šoštanjčani letos v državnem prvenstvu že uspeli premagati in so tudi večji del sinočnje tekme nakazovali, da ne mislijo zlahka prodati svoje kože. Čeprav je vseh deset ravbarjev svoje varovance od prve sekunde naprej spodbujalo, naj držijo obrambo, ji je veliko težav povzročal najnižji igralec na parketu Miha Čmer (tako kot domači organizator igre Jure Močnik meri 182 centimetrov) z atraktivnimi podajami pod koš svojim višjim soigralcem.

Domači košarkarji so stik držali predvsem z dobro igro Željka Zagorca (v prvem polčasu 16 točk) in trojkami, vendar ko so merilne naprave naravnali tudi gostje in prek uspešnih metov izza črte Vidoviča in Čmera - do odmora je poleg petih podaj dosegel tudi 17 točk - ter polaganjem Nedeljkoviæa prišli v vodstvo s 34:25, so oživeli tudi njihovi navijači, ki jih v domžalsko ½Komunalo½ ni prišlo malo. V končnici prvega polčasa je pet točk v nizu dosegel Zagorac (trojka in koš s protinapada), vseeno pa so na odmor s prednostjo odšli Šoštanjčani (44:38).

Na začetku drugega polčasa so pozivi ravbarjev k boljši obrambi zalegli, saj Čmer ni več prihajal tako do izraza kot v prvem delu (v drugem polčasu brez koša). Čeprav adut Heliosa Domen Lorbek pred očmi svojega očeta Radovana nikakor ni uspel naravnati svoje desnice (met za tri dotlej 1:6), pa je predvsem po zaslugi petih napadalnih skokov po šestih minutah tretje četrtine izenačil na 48:48. Toda lov na ubežnika je pobral veliko energije, predvsem pa zbranosti, tako da je zaključek tretje četrtine spet pripadel gostom. Ko je Nuhanovič zadel koš in dodatni prosti met, je Elektra vodila z 59:51, Frierson je s svojimi prvimi točkami (tremi) znižal na 54:59, a je bil natančen tudi Nedeljkovič (56:61). Odločilnih deset minut so Domžalčani začeli s silovitih 13:0, ki so se izkazali za odločilni niz. Najprej je Žerak dosegel koš in dodal prosti met, Lorbek je iz težkega položaja izenačil, po trojki Tuljkoviča pa je z minuto odmora reagiral trener Dušan Hauptman. A takrat je iz zvočnikov že odmevalo Na juriš, kar je Elektro povsem paraliziralo. Končno je izza črte še enkrat zadel Lorbek, po košu Tuljkoviča pa je na semaforju pisalo že 69:61.

Nuhanovič je sicer prekinil serijo, vendar je trojko na drugi strani zadel Frierson, in ker je bilo do konca pri prednosti 72:63 samo še slabe štiri minute, tekmec pa dotolčen, je bilo jasno, da bodo domači navijači svoje moštvo lahko spodbujali tudi v polfinalu. Vprašanje je bilo samo, s kakšno razliko se bo končala tekma. Ker je Lorbek zadel še dve trojki, je po zadnji četrtini, ki jo je Helios dobil kar z 28:6, znašala velikih 17 točk (84:67).

Izjavi:

Memi Bečirovič, trener Heliosa: ½Na začetku tekme smo igrali v krču. S taktiko utrujanja tekmeca smo na koncu prišli do na videz lahke zmage, ki pa je bila vse prej kot to.½

Dušan Hauptman, trener Elektre: ½Na koncu nam je zmanjkalo moči. Fantom nimam česa očitati, saj so dali vse od sebe in bili celo boljši, dokler so bili pri močeh. Na koncu je prišlo do izraza, da je Helios močnejše moštvo in da ima več kvalitetnih košarkarjev.½