Pokal občine Polzela ostal doma, Elektra osvojila 3. mesto

ELE 6. oktober, 2013
201

Na tradicionalnem turnirju za pokal občine Polzela so košarkarji Elektre na tekmi za 3.mesto brez težav premagali Hrastnik in osvojili 3.mesto.

Turnir Polzela 2013, finale, 5.10.

HOPSI POLZELA  - Rogaška 103:85

(30:24, 23:21, 17:27, 33:13)

Hopsi: Lukan, Govc 5 (2:2), Udrih 14 (3:3), Jagodnik 16 (8:9), Vašl, Godler 7 (5:5), Ahmedoviæ 4, Vujasinovič 16 (2:2), Richard 8, Dimec 15, Rat 2, Robertson 16 (1:2).

Rogaška: Napast, Brkiæ 23 (7:8), Jotiæ, Pelko 6 (1:2), Koštomaj (0:2), Nikoliæ 23 (1:2), Krtaliæ, Čebular 9 (2:4), Miloviæ 10 (3:4), Miljkoviæ 10 (6:6), Smajloviæ 4.

Hopsi so brez trenerja Boštjana Kuharja, ki je imel službene obveznosti, pod vodstvom pomočnikaJerneja Kobaleta prišli do zaslužene zmage. Hopsi so prvi polčas dobili za osem točk, v tretji četrtini pa so vodstvo predvsem po zaslugi serije točk Mitje Nikoliæa prevzeli gostje. Domači so po dveh zadetih trojkah Danijela Vujasinoviča šest minut pred koncem finala povedli 81:74, nato pa je živce izgubil trener gostov Damjan Novakovič ,bil zaradi dveh tehničnih napak izključen, Hopsi pa so se odlepili na neulovljivo prednost in povsem zasluženo osvojili turnir občine Polzela.

V domači vrsti so Danijel Vujasinoviæ, najkoristnejši igralec turnirja Hugh Robertson in kapetan Goran Jagodnik dosegli 16 točk, pri gostih iz Rogaške pa sta 23 točk dosegla Jozo Brkiæ in Mitja Nikoliæ.

tekma za 3. mesto:

Hrastnik - ELEKTRA 70:95

(17:23, 20:25, 17:18, 16:29)

Hrastnik: Zdolšek 8 (3:5), Babič 11 (5:6), šipura 20 (1:1), Muminoviæ, Maček 7 (0:2), Kovačič, Durnik 2 (2:2), Lipovšek 12 (2:4), Hasanoviæ 2, Tunoviæ 8 (0:3).

Elektra: U.Bukovič, G.Bukovič, šlutej 2, Rizman 16 (1:3), Hasiæ 2, Podvršnik 10, Kosi, Bajramliæ 12 (4:4), Leliæ 20 (3:4), Stanojeviæ 9 (1:2), Brčina 13, Ognjenoviæ 11 (1:1).

Drugoligaš iz Hrastnika je nudil prvoligašu iz šoštanja dostojnejši odpor kot proti Rogaški, kljub temu pa je Elektra povsem zasluženo osvojila tretje mesto na turnirju.

V vrstah Elektre sta bila najučinkovitejša Ðorðe Leliæ (20 točk) in mladi Jan Rizman (16 točk), pri ekipi Hrastnika pa je največ pokazal Dean šipura (20 točk).