Pionirji U15 v treh dnev odigrali dve tekmi

ELE 2. februar, 2015
129

Naši pionirji U15, ki jih vodi trener Herman, so v zadnjih dneh odigrali dve tekmi. Najprej so se v petek, 30.01.2015, pomerili z Union Olimpijo B, nato pa še v nedeljo z Radenska Creativ Soboto.


V petek so naši fantje igrali proti Union Olimpiji, ki je pred tekmo valjala za favorita. Gostje so tekmo začeli bolje in že v prvih minutah nakazali, da jih bo težko premagati. V drugi četrtini se je razigral Vid Ojsteršek, ki je z nekaj odličnimi solo prodori povsem preigral gostujočo obrambo in Elektra je rezultat obrnila na 35:30. Po polčasu so se igralci Olimpije bolje znašli v obrambi in pred zadnjo četrtino je bil rezultat izenačen. V zadnjih desetih minutah sta obe ekipi igrali dobro in tako so gledalci vse do konca tekme večkrat videli zamenjavo ekip v vodstvu. Zadnje sekunde na tekmi je imela na voljo domača ekipa, ki je z zadetim metom z nekaj športne sreče tekmo tudi dobila. Daleč najboljši posameznik na tekmi je bil tudi tokrat Vid Ojsteršek, ki je dosegel kar 44 točk!


Čestitke fantom!!! Čestitke Ojsteršku za izjemno predstavo!!!


Elektra šoštanj : Union Olimpija B 72:70 (14:18, 21:12, 17:22, 20:18)

Strelci za Elektro: Ojsteršek 44, Kučis 11, Kikec 8, Cerar 4, Zager 3, Ferenc 2


Izjava trenerja Hermana:"Kaj reči o zmagi doseženi v zadnji sekunde tekme kot to, da hrabre spremlja sreča. Dejstvo je, da sta si obe ekipi zaslužili zmago, vendar je tokrat kljub malce slabši dnevni formi tekmo v našo korist odločil Jan Kikec. Pohvaliti velja tudi Vida Ojsterška, ki se maksimalno trudi in pomaga soigralcem, jim podaja, a si le redki upajo zaključevati."

 

 

V nedeljo, 01.02.2015 so se pionirji podali še na eno tekmo, tokrat v goste v Mursko Soboto, kjer so se pomerili s tamkajšnjo ekipi Radenska Creativ Sobota. Gostitelji so tekmo začeli pogumno in odločno, kar se je poznalo na semaforju, saj so po prvi četrtini vodili za 6. V nadaljevanju so se naši fantje prebudili in tekmo obrnili sebi v prid. Pred zadnjo četrtino je bilo na semaforju 41:44, a je v zadnjem delu domača ekipa odigrala odlično in na koncu uspela iztržiti zmago. Končni izid je bil 59:56.


Radenska Creativ Sobota : Elektra šoštanj 59:56 (19:13, 11:16, 11:15, 18:12)

Strelci za Elektro: Ojsteršek 18, Kikec 17, Rotovnik 9, Kučis 6, Zager 4, Koren 2


Izjava trenerja Hermana po tekmi:"Glede na to, da smo odšli na gostovanje v Mursko Soboto zelo zgodaj (pričetek tekme ob 9.00 uri), smo temu primerno odigrali prvo četrtino. Nato smo stvari vzeli v svoje roke, razigralo se jekar nekaj igralcev (Kikec, Rotovnik), ter na ta način v zadnji četrtini že imeli kar nekaj točk naskoka. Vendar so nas potem zopet v tesni in napeti končnici pokopali zgrešeni zicerji. Vendar nic zato, saj smo s to tekmo dobili še 2 igralca v rotaciji (Ferenc, Zager), ki ju velja pohvaliti za napredek v igri v zadnjem času:"

 

Za ogled fotogalerije s tekme obišči našo facebook stran!

https://www.facebook.com/kkelektra

Direktna povezava do galerije:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1002307256450083.1073741925.148228115191339&type=3

Iskanje