Parklji - Elektra Esotech 79:68

ELE 6. februar, 2010
228

V obračunu ekip iz spodnjega dela lestvice lige Telemach se je zmage veselila domača zasedba in dosegla osmo zmago, Elektra Esotech pa je doživela 11. poraz.

PARKLJI - ELEKTRA ESOTECH 79:68 (18:12, 21:23, 19:25, 21:8)

Ljubljana, 06.02.2010, Dvorana šRC Ježica, gledalcev 150, sodniki: Pukl, špendl (oba Maribor), Mlakar (škofja Loka).

Parklji: Janža 5, Kosec 14 (2:6), Krejiæ 18 (1:2), Djapa 17 (1:1), Eržen 11 (1:1), Jeršin 14 (9:12).

Elektra Esotech: Golež 3, Koštomaj 8 (1:3), Podvršnik 6, Bilič 11, Sjekloča 2, Lelič 12 (3:4), Lekič 8 (0:1), Æup 18 (2:4).

šoštanjsko ekipo so v minulem tednu pestile poškodbe številnih igralcev, v saveljski dvorani pa so se odlično zoperstavili Bežigrajčanom. Ti so v prvem polčasu imeli v svoji oblasti goste, najvišjo prednost pa so si priigrali v 13. minuti, ko se je na semaforju zasvetil izid 31:20. A izbranci gostujočega stratega Boruta Cerarja se niso predali, tik pred koncem prvega polčasa so znižali na 35:37.

V prvi polovici drugega dela so celo prevzeli nadzor na parketu in v 27. minuti povedli z 51:47, zadnje vodstvo pa so imeli v 33. minuti, ko je bilo 63:60. Nato so se na saveljskem igrišču "razmahnili" domači igralci, z delnim izidom 9:0 so dobrih šest minut pred koncem povedli z 69:63. Očitno je bilo, da je šoštanjčanom v sami končnici zmanjkalo moči, Ljubljančani pa so njihove težave izkoristili in zmagali.

V domači ekipi je bil strelsko najbolj razpoložen Dario Krejič z 18 točkami, kolikor jih je dosegel tudi Dejan Æup pri gostujoči zasedbi.

Elektra Esotech bo v petek, 12. februarja, na domačem igrišču gostila šenčur CP Kranj, Parklji pa bodo dan kasneje gostovali na Gorenjskem, kjer jih čaka obračun z moštvom LTHcast Mercator.

FOTOGALERIJA

DODATNA STATISTIKA - POTEK TEKME - ZEMLJEVID METOV - LESTVICA

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:

Borut Cerar, trener Elektre Esotech:

"V prvih petih minutah srečanja sta se nam poškodovala dva igralca. Kljub dobri in borbeni igri, prvič v tej sezoni smo prepričljivo tudi dobili skok, smo na koncu vseeno izgubili."

Predrag Jačimoviæ, trener Parkljev:

"Nisem povsem zadovoljen z igro, ki smo jo prikazali na srečanju proti Elektri, a je vseeno najvažneje, da smo zmagali. Upam, da bomo do naslednje tekme popravili napake, ki smo jih počeli."