ELE 16. marec, 2007
Okrepitev Elektre Esotech na poziciji branilca
Članska ekipa Košarkarskega kluba Elektra se je okrepila z novim igralcem na poziciji branilca, Štefanom Ličartovskem iz Češke. Leta 1984 leta rojeni košarkar je svojo košarkarsko pot začel z ...

Okrepitev Elektre Esotech na poziciji branilca

Leta 1984 leta rojeni košarkar je svojo košarkarsko pot začel z devetimi leti, ko je svoje znanje izpopolnjeval pri ekipi Tesla Žižkov iz Prage. Zvest jim je bil kar 5 let, potem pa se je preselil v ekipo Sparta Praga kjer je z mladinsko ekipo osvojil naslov državnega prvaka. Od leta 2001 do leta 2004 je tako že igral v 1. češki ligi, leta 2002 je nastopal z reprezentanco Češke na kvalifikacijah za mladinsko evropsko prvenstvo. Leta 2004 je bil tako z reprezentanco češke osmi na mladinskem evropskem prvenstvu. Kar dvakrat je nastopal na ALL STAR prireditvi kot član Eurocampa in sicer leta 2003 in 2004. V sezoni 2004/05 je igral za ekipo Geoplin Slovana in je v 1. A SKL nastopil na 11 tekmah, kjer je v povprečju igral 9,5 minut ter v povprečju dosegel 2,5 točk in 0,8 skokov. Poleg tega je nastopal za ekipo Geoplin Slovana tudi na tekmah v okviru lige Goodyear, kjer je na 10 odigranih tekmah igral v povprečju 7,5 minute ter dosegel v povprečju 1,3 točke. V sredini leta 2005 se je Štefan huje poškodoval, tako da v sezoni 2005/06 in v prvem delu sezone 2006/07 ni igral za nobeno ekipo, ampak je čas izkoristim za temeljito sanacijo poškodbe.

Košarkarski klub Elektra in Štefan Ličartovsky sta sklenila pogodbo do konca sezone 2007/08. Tekme do konca sezone 2006/07 pa bo trener Elektre Esotech izkoristil za postopno uvajanje tega mladega nadarjenega igralca v člansko ekipo, tako da bo igralec čim bolje pripravljen za naslednjo sezono. Domačemu občinstvu se bo Štefan Ličartovsky predstavil na zadnji tekmi 1. dela Lige UPC Telemach med ekipama Elektra Esotech in Kopra, ki bo v soboto, 24. marca 2007, ob 19. uri v Športni dvorani Šoštanj.