Na zadnji pripravljalni tekmi je padel Domžalski Helios

ELE 11. oktober, 2012
228

Na zadnji prijateljski tekmi Elektre pred pričetkom Lige Telemach so se varovanci trenerja Krašovca pomerili z Domžalskim Heliosom in slavili zmago.

šoštanj 10.10.2012, šD šoštanj

ELEKTRA šOšTANJ : HELIOS DOMŽALE  72-71

(17-13, 17-21, 13-22, 25-15)

Sodniki:

Vučkovič, špendl, Petek

Strelci:

Elektra: Bukovič 9 (1x3, PM 4/4), Brčina 4, Pajeviæ, Puc, Zagorc 12 (1x3, PM 5/6), Lekič 4, Juleviæ 16 (1X3, PM 7/7), Rizman 3 (1X3), Hasiæ, Atanackoviæ 11 (1x3, PM 2/2), Podvršnik 11 (1x3, PM 4/4), Collins 2;

Helios Domžale: Besediæ 11 (2x3, PM 3/4), Grbac, Morina 6 (PM 2/4), Mahkovic 2, Hodžiæ, Fon 12 (PM 4/4), Rebec 19 (1x3, PM 6/6), Hrovat 2 (PM 1/2), Drezga 16 (1x3, PM 7/8), Radunoviæ 2 (PM 0/4);

Opis tekme:

Na zadnji prijateljski tekmi Elektre pred pričetkom Lige Telemach so se varovanci trenerja Krašovca pomerili z Domžalskim Heliosom. Ista nasprotnika sta se srečala že pred tednom dni v Domžalah, kjer je v napeti končnici slavila ekipa Heliosa s štirimi točkami prednosti (71-67).

Tudi tokrat ni bilo nič drugače, saj se je zmagovalec odločil prav v zadnjih sekundah srečanja. V 1. polčasu si nobena od ekip ni uspela priboriti vidnejše prednosti. Ekipi sta se redno menjavali v vodstvu in ob polčasu je bil iizid izenačen.

V 2. polčas so igralci Heliosa krenili veliko bolj podjetno in preko dinamične igre hitro zviševali prednost. V zadnjo četrtino srečanja je Helios tako krenil z prednostjo 9 točk. A nato je v zadnji četrtini Elektra z veliko borbenostjo preobrnila izzid. V zadnjih minutah srečanja je pri Elektri zablestel Žiga Zagorc, ki je v tem času dosegel 10 od svojih skupno 12 točk na tekmi. Helios je imel zadnji napad, ki pa ga ni izkoristil in zmaga je zasluženo ostala v šoštanju.