Na turnirju za pokal občine Polzela, Hopsi po težkem boju boljši od Elektre

ELE 4. oktober, 2013
193

Na večerni tekmi za pokal Občine Polzela se je odvijal pravi lokalni derbi. V izjemno izenačeni tekmi, so končno zmago slavili Hopsi, ki se bodo jutri pomerili v finalu z Rogaško Crystal. Elektra se bo za tretje mesto udarila z Hrastnikom.

šD Polzela, 4.10.2013, 19.00

HOPSI POLZELA - Elektra šoštanj  78:70

(12:19, 25:15, 16:16, 25:20)

Sodniki: štor, Hočevar, Mohorič

Hopsi: Lukan, Govc, Udrih 9 (1:1), Jagodnik 11 (4:6), Vašl 8 (3:6), Godler 2, Ahmedovič, Vujasinovič 13 (4:4), Richard 4 (4:4), Dimec 13 (2:5), Rat, Robertson 18 (3:3).

Elektra: Ognjenoviæ 2, Kosi, šlutej, Rizman 17, Hasiæ 2, Leliæ 17 (7:10), Brčina 9 (1:4), Podvršnik 6, G.Bukovič, Bajramliæ 9 (3:4), U.Bukovič 2 (2:2), Stanojeviæ 6 (1:2).

Tekma se je začela, kot je bilo tudi pričakovati, precej izenačeno. V 1. četrtini so si rahlo prednost priborili košarkarji Elektre, v 2. četrtini pa so prevladovali domačini. Tudi v tretji četrtini se razmerje moči ni bistveno spremenilo. Odločitev o zmagovalcu je padla od tretje do šeste minute v zadnji četrtini, ko so Hopsi, predvsem zaradi odlične obrambe, naredili delni izzid 14:0. Priborjeno prednost so nato rutinirano zadržali do konca.

Najučinkovitejši pri Elektri je bil Jan Rizman, ki je dosegel 17 točk (5 trojk). Zelo razveseljujoča vest za Elektro pa je, da se je danes po daljši odsotnosti zaradi poškodbe, uspešno na parket vrnil Urban Bukovič.

Elektra se bo jutri ob 16.30 pomerila za tretje mesto z ekipo Hrastnika.

šD Polzela, 4.10.2013, 16.30

Hrastnik - ROGAšKA 39: 107

(13:14, 10:34, 10:30, 6:29)

Hrastnik: Zdolšek 5, Babič 3 (3:3), šipura 6, Kelek, Maček 7 (4:6), Kovačič, Durnik, Lipovšek 10 (3:4), Hasanovič, Tunovič 4, Muminovič, Dolinar 4.

Rogaška: Napast 14, Brkiæ 14 (2:4), Jotič 13, Pelko 6 (2:2), Koštomaj 6 (1:2), Nikolič 8 (2:2), Čebular 11 (1:2), Mijovič 13 (2:2), Miljkovič 9, Smajlovič 10 (4:5), Cmerešek 3.